HTC Yeni Modellerinde Fiyat İndirimine Gidecek

HTC Ürünlerinde Fiyat İndirimine Gitmeyi Planlıyor
HTC Ürünlerinde Fiyat İndirimine Gitmeyi Planlıyor

Pazardaki rekabetin hızla artması ve firmaların peşi sıra birçok model ile pazar payını yükseltmeye başlaması HTC içinde tehlike çanlarının çalmasına sebep olmaya başladı.

Birçok Mobil Pazarda oldukça iyi satış rakamlarına ulaşan ve kalitesi ile kullanıcısını mest eden firmanın modellerinde İndirime gitmemesi ve yüksek ücretle satış yapması sıkıntılara sebep olmaya başladı.

Pazara giriş yaptıktan kısa süre sonra 1500 TL seviyelerinde bile satışı yapılan Samsung Galaxy S3 modelini karşısında durmaya çalışan HTC One X modeli fiyatı ile her pazarda olduğu gibi Türkiye pazarında da zorlanıyor.

HTC Ürünlerinde Fiyat İndirimine Gitmeyi Planlıyor
HTC Ürünlerinde Fiyat İndirimine Gitmeyi Planlıyor

 

Bu durumu gören HTC firması pazara sunacağı yeni Windows Mobile 8 ve Android İşletim Sistemi kullanan cihazlarında malzemeden kar ederek daha uygun bir fiyata satış yapmayı planlamaya başladı.

Bu kapsamda firmanın maliyet artışına sebep olan LCD ekranlar yerine artık yeni modellerinde daha uygun maliyetlere sahip AMOLED Ekran kullanmayı planlıyor. Bunun yanında kullanıcılarına daha fazla müzik sunmak amacı ile cihazlara eklediği Beats Audio çiplerini de yeniden kaldırma girişimlerine başladı.

Bunun dışında dış kasada ve işlemcide değişime gitmek istemeyen firmanın doğan maliyet gideri azalmalarını direkt olarak fiyatlara yansıtmayı planladığı bilgisi verildi.

Tabi ki zamanla göreceğiz bu değişimlerin etkileriniz. Ancak kısa süre içerisinde HTC fiyatlarında indirim yapılırsa o zaman Samsung ve Apple ciddi anlamda zorlanmaya başlayacaktır.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir