HTC Yeni Modellerinde Tayvan’lı MediaTek İle Çalışacak

HTC kanadı uzunca bir süredir yeterli ilgiyi sağlayamadığı ve bu sebeple de bir türlü kazancını arttırmadığı Giriş Seviyesi Akıllı Telefon Modelleri için ilk adımı atmaya hazırlanıyor.

Kendisi gibi Tayvan’lı bir üretici olan MediaTek firması ile görüşmelerde son aşamaya gelen HTC firmasının bundan sonra üreteceği Giriş Seviyesi Akıllı Telefon Modellerinde daha uygun fiyatlı olan MediaTek İşlemcilerini kullanması bekleniyor.

Bu sayede Android İşletim Sistemi ile daha Uygun Fiyattan ürünü pazara sürme amacı içinde olan HTC firmasının bu işlemci ile üreteceği ilk modelleri de Asya Mobil Pazarına süreceği, oradan gelen geri dönüşlere göre de Global Pazarda satışa sunacağı gelen haberler arasında.

HTC Yeni Modellerinde Tayvan'lı MediaTek İle Çalışacak
HTC Yeni Modellerinde Tayvan’lı MediaTek İle Çalışacak

Sekiz Çekirdekli İşlemci için HTC’de Beklemede

 

MediaTek ile anlaşmanın eşiğinde olan HTC firmasının yine bu firma tarafından üzerinde çalışma yapılan Gerçek Sekiz Çekirdekli Mobil İşlemci modeli üzerinde de durduğu sızan haberler arasında.

HTC kanadının 2014 senesinde üst düzey modellerinden birinde veya birkaçında 8 Çekirdekli İşlemci ailesine sahip bir chipset kullanması pekte şaşırtıcı olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Hatta bu noktada HTC ve MediaTek arasındaki anlaşmanın sağlamlığına ve aynı ülkenin iki firması olmasından dolayı birbirlerine olan bağlılıklarına bakarak İlk Sekiz Çekirdekli İşlemciye sahip Akıllı Telefon modelinin HTC tarafından pazara sürülmesi pek te şaşırtıcı olmayacaktır.

 

China Mobile İle Anlaşmalar Sağlandı

 

Hali hazırda 750 Milyondan fazla abonesi olan ve birçok ülkenin nüfusundan bile daha fazla kişiye hizmet sunmayı başaran China Mobile ile anlaşan HTC firması Çin Pazarında da cihazlarını satmayı planlıyor.

Zararın neresinden dönersem kardır gözüyle olaya bakan HTC’nin alt model segmentindeki ürün sayısını arttırması ve Global Pazarda daha fazla ürün ile kendini göstermesi bekleniyor.

Samsung firmasının Giriş Seviyesi – Orta Seviye ve Üst Seviye modellerindeki durdurulamayan yükselişi ve model fazlalığı HTC firmasında ise tam tersine dönmüş durumda.

HTC Yeni Modellerinde Tayvan’lı MediaTek İle Çalışacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir