HTC’den Orta Üst Seviye Tablet PC Geliyor

Daha çok Akıllı Telefon Pazarında görmeye alıştığımız HTC firması Tablet PC alanına geri dönüyor ve 2015 yılında kendi markası ile Tablet PC Modelleri üretmeyi planlıyor.

Sanal Gerçeklik ve Giyilebilir Teknoloji alanlarına da adım atan firmanın özellikle Taşınabilir Ürünler üzerinde etkin bir pazarlama stratejisi içerisine girmesi beklentisi artmış durumda.

Bu yıl One M9 ve One E9 amiral gemi modelleri üzerine yoğunlaşacağı görülen HTC ayrıca giyilebilir cihaz, kamera ve sanal gerçeklik gözlüğü alanlarında da aktif bir şekilde varlık göstermeyi planlıyor. Firmanın diğer bir faaliyet alanı ise tabletler olacak.

Uzun bir aradan sonra Nexus 9 ile tablet pazarına geri dönen HTC, bu yıl farklı versiyonlarla tüketici karşısına çıkacağının sinyallerini vermişti. Bunlardan ilki ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Sektörden gelen bilgilere göre HTC’nin Nexus harici ilk tableti orta üst seviyeye hitap edecek. 8.9 inçlik ekranında 1530×2048 piksel çözünürlük barındıracak olan model 2.2GHz saat hızında çalışan 8 Cortex-A7 çekirdekli Allwinner işlemcisi ve PowerVR SGX544 grafik biriminden gücünü alacak.

HTC'den Orta Üst Seviye Tablet PC Geliyor
HTC’den Orta Üst Seviye Tablet PC Geliyor

Sisteme 2GB RAM ve 16GB/32GB depolama kapasitesinin destek verdiği cihazda 16MP çözünürlüğünde arka kamera, 6700mAh gücünde batarya, 7.88mm kalınlık, Android 5.0 işletim sistemi, BoomSound hoparlör ve Sense 7 arayüzü şeklinde diğer özellikler olacak.

HTC’nin yeni tableti için nasıl bir adlandırma yapacağı bilinmiyor. Ancak modelin rekabetçi bir fiyat etiketi ile Mayıs veya en geç Haziran ayında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Bu durumda da 2015 yılının ortalarında HTC Rüzgarının Tablet PC alanında da esmesi ve Samsung – Asus gibi markaların arasında kendisine bir yer edinmesi beklentileri artmış durumda.

Kaynak: http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/HTCnin-orta-ust-seviye-bir-tablet-hazirladigi-iddia-edildi.htm

HTC’den Orta Üst Seviye Tablet PC Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir