HTC’nin İlk Çeyrek Sonuçları Yüzleri Güldürdü

Pazara özellikle HTC One modeli ile tutunmayı hedefleyen firma henüz birçok pazara ürününü sunamasa da şimdiden kar etmeye başladı bile. Kamuoyu ile paylaşılan rakamlara göre HTC firması 2013 senesinin Ocak – Şubat – Mart aylarında özellikle Windows Phone 9 İşletim Sistemli modellerin satışından doğan 1,45 Milyar Dolarlık gelir ve 2,88 Milyon Dolarlık kar oranlarına ulaştı. […]Pazara özellikle One modeli ile tutunmayı hedefleyen firma henüz birçok pazara ürününü sunamasa da şimdiden kar etmeye başladı bile.

Kamuoyu ile paylaşılan rakamlara göre firması 2013 senesinin Ocak – Şubat – Mart aylarında özellikle Windows Phone 9 İşletim Sistemli modellerin satışından doğan 1,45 Milyar Dolarlık gelir ve 2,88 Milyon Dolarlık kar oranlarına ulaştı.

Firmanın 2013 senesinin ikinci çeyreğinden beklentisi ise One modelinin pazarlarda satışına başlanması ile biraz daha yükselişe geçiyor. Firma tarafından yapılan tahminlere göre HTC firması ikinci çeyrekte 2,5 Milyar Dolarlık geliri kasasına koymayı planlıyor. Bu rakam ilk çeyreğin %63’lük bir oranda üstünde.

HTC Cep Telefonu
HTC Cep Telefonu

 

İki işletim sistemi ile yoluna devam eden firmanın 2013 senesinde pazara sunacağı yeni modeller ile biraz daha satışlarını üste taşıması bekleniyor. Özellikle serisinden sonra pazara sunacağı kardeş modeller ile satışını destekleyecek gibi görünüyor.

 

  Galaxy S3 Düşüşte, HTC One X Sabit Bekliyor
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status