HTC’nin Ram Uygulaması HTC Boost+ Nedir ve Nasıl Çalışır?

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

HTC tarafından duyurusu yapılan HTC 10 modelinin içinde bulunan HTC Boost+ sayesinde Ram Sorunu Yaşamanız bu cihaz için neredeyse imkansız hale gelmiş durumda.

Peki, HTC Boost+ isimli bu uygulama tam olarak ne işe yarıyor, kullanıcılara ne gibi imkânlar sunuyor, cihazın çalışmasına tam olarak nasıl etki ediyor.

Dilerseniz bu konu hakkında bazı küçük bilgiler ile HTC Boost+ Uygulaması hakkında aklınıza takılan soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

 

HTC Boost+ Uygulaması
HTC Boost+ Uygulaması

 

HTC Boost+ Uygulaması İle Neler Yapabiliyoruz?

Uygulamayı açtığınız vakit karşınıza çıkan menüde Şimdilik 5 adet seçenek yer alıyor. Bu seçenekleri kullanarak Android İşletim Sistemi kullanan Akıllı Telefonlarda çeşitli işlemleri tek bir noktadan yapabiliyorsunuz.

Peki, bu işlemler neler?

 

  • Smart Boost Özelliği

Bu özellik sayesinde o an arka planda olan uygulamalar kapatılıyor, kapalı olduğu halde Ram Kullanan uygulamalar zorla durduruluyor ve cihazınızın Kullanılabilir Ram Değeri yükselmiş oluyor.

Bu işlem sayesinde cihazınızda o an Yüksek Ram ve İşlemci Gücü gerektiren bir uygulama çalışıyorsa bunlar devre dışı bırakılarak oluşan muhtemel kasma ya da yavaşlama sorunları ortadan kaldırılmış oluyor.

 

  • Game Batery Booster

Aslında ilk uygulamanın bir benzeri olan bu alan aslında Oyun Severleri tam olarak ilgilendiriyor.

Telefonundan çok fazla Oyun Oynayan ve Oyun Yükleyen kullanıcılar bu alan üzerinden Oyun Gereksinimlerine göre batarya optimizasyonu yapabiliyorlar.

Bu sayede oyunların tükettikleri batarya değerleri minimize edilerek daha uzun süreli bir Batarya Performansı elde ediliyor.

 

 

  • Manage Apps

Uygulamaları yönetmenizi sağlayan bu özellik sayesinde kullandığınız Akıllı Telefonda yüklü olan Dâhili ve Harici Uygulamaları hızlı bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığı, internet bağlantısına ihtiyaç duyduğu, ne kadar kullanıldığı, ne kadar ram kullandığı gibi bilgilere birkaç saniye içerisinde ulaşabiliyor, ayarlamaları ve sınırlamaları yapabiliyorsunuz.

 

  • Clear Junk

Bu özellik size kullanılmayan dosyaları silme imkânı sunuyor.

Web Tarayıcısı Çerezleri, Yüklenen Arka Plan Verileri, Kullanılmayan Datalar gibi cihazınızda yer kaplayan ancak bir işe yaramayan tüm verileri tek bir tuş ile silebiliyorsunuz.

Ancak cihazın neleri sileceği, neleri silmeyeceği konusunda dikkatli olmanızı öneririm. Çünkü bazen kullanmasanız bile sizin için önemli olan bir dosyayı silme ihtimali var.

 

  • Lock Apps

Bir tür Uygulama Şifreleme yazılımı da HTC Boost+ içinde kullanıcılara sunuluyor.

Bu alan üzerinden yapacağınız Şifreleme ile istediğiniz uygulamalara erişim sağlanabilmesi için sizden Şifre Talebinde buluna biliniyor.

Yani bu uygulama üzerinden normalde Akıllı Telefonlara indirilip kullanılan Şifre Yazılımları gereksiz hale gelmiş oluyor.

 

HTC Boost+
HTC Boost+

 

HTC Boost+ Tüm Cihazlara Uyumlu Olacak

14 Nisan 2016 tarihinde Google Play Store üzerinden Ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanacak olan uygulama sadece HTC ile sınırlı kalmayacak.

Android 5.0 Lollipop Sürümü veya daha Üst Sürümlere sahip Android Akıllı Telefon Kullanıcıları ücretsiz olarak HTC Boost+ Uygulamasını indirip kullanabilecekler.

Yakın dönemde indirilebilir hale gelecek olan HTC Boost+ Uygulaması ile alakalı olarak bir İnceleme Videosu da çekerek sayfamızdan yayınlıyor olacağız.

HTC Boost+ App Lock
HTC Boost+ App Lock

HTC’nin Ram Uygulaması HTC Boost+ Nedir ve Nasıl Çalışır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir