Huawei Ascend P6’nın En Büyük Sorunu Panel Üretimi

Huawei Ascend P6’nın En Büyük Sorunu Panel Üretimi

’li telefon devi tarafından üretilen ve Dünyanın En İnce Telefonu unvanını uzunca bir süre elinde tutan Ascend P6 için üretimde panel sıkıntısı yaşanmaya başladı.

10 Milyonluk satış adedini geride bırakmak üzere olan ve bu kapsamda çalışmalarını sürdüren firması Ascend P6 modelinde kullandığı 4.7 inçlik Hücre İçi Dokunmatik Panelin üretimini yapan JDI firmasının üretim yavaşlatması sorunu ile karşı karşıya.

Üretim teknolojisi üzerinde yapılan bazı çalışma ve sorunlardan dolayı JDI firması tarafından talep edilen panellerin üretimini istenen zamanda tamamlayabilmiş değil. Bu durumda genel olarak satış rakamlarının düşmesine sebep oluyor.

440 Dolarlık satış fiyatı ile pazarının en fazla tercih edilen modellerinden birisi olan Huawei Ascend P6 modelinin ilk etapta 19 ülkede satışa çıktığını biliyoruz. Firmanın 2013 sonu hedefi ise 100 Ülkede toplamda 60 Milyonluk satış rakamına ulaşabilmek.

Huawei Ascend P6’nın En Büyük Sorunu Panel Üretimi
Huawei Ascend P6’nın En Büyük Sorunu Panel Üretimi

Ancak gelen panel haberleri bu noktada firmanın üretimi yavaşlatmasına sebep olacak gibi görünüyor. Bu sebeple de kalan 3 aylık süreçte 50 Milyon adetlik ürün üretip üretemeyeceği sorusu gündeme gelmiş oluyor.

 

 

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status