Huawei Ascend P7 akıllı telefon

Huawei Çinli bir marka olarak son yıllarda kendisini göstermeye başladı. Telefonlarında kendi işlemcisini kullanmaya başlayan Huawei bu anlamda hem Ascend P6’da hemde Ascend P7’de HiSilicon adını verdiği işlemcisini kullanarak farklı bir yola gitmeye başladı.

Aynı zamanda Huawei kendi donanımıyla birlikte kendi Emotion arayüzünü kullanarak telefonun özelleştirilmesine de olanak sağladı. Ascend P7‘de Emotion UI 2.3 arayüzünü kullanarak, bu arayüzün özel temalarla zenginleştirilmesi tüm Ascend P7‘lerin diğer telefonlardan farklı olmasını sağladı.

Performans anlamında yapılan benchmark testlerinde Ascend P7 orta segmente yakın bir telefon olarak görünmektedir. Kullanılan arayüz ise telefonun hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Telefonun test aşamasında hiçbir takılmaya ve yavaşlamaya neden olmadığı gözlenmiştir. Huawei’nin yeni telefonunda kullandığı 2 GB Ram ile bu tarz sorunların ortadan kaldırıldığını belirtti. Huawei Ascend P7 ile Çinli marka adından çok fazla söz ettirecek akıllı telefonların gittikçe revaşta olduğu günümüzde ürettiği yeni özellikli telefonlarla Huawei’de bu pazardan pay alacak.

Huawei Ascend P7
Huawei Ascend P7

Huawei Ascend P7‘de Ascend P6’da kullandığı tasarımı devam ettiriyor. Tasarımına su damlası adını vermişti ve bu tasarımda telefonun üst tarafı köşeli alt tarafı ise ovalleşerek geliyor. Huawei, Ascend P7 ile birlikte telefonlarında artık tamamen özgün bir tasarıma sahip olduğunu ispat ediyor. Tasarımın en önemli tarafı ise kesinlikle telefonun 6,5 mm kalınlığı ve 124 gramlık ağırlığında oluşudur. Telefon hakkında daha ayrıntılı bilgiyi ileri ki yazılarda paylaşacağız teknoloji haberlerini takip etmeye devam edin.

Huawei Ascend P7 akıllı telefon

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Arkadaşlar Türkiye de çift sim kart destekli modeli yani L00 modeli satışa sunulmayacak.Buradakilerin model numarası L10 tek sim kart olanı. İlgilenenlere duyurulur.