Huawei Ascend W1 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Çinli üretici Huawei firması tarafından Windows Phone 8 İşletim Sistemi kullanan modeli Huawei Ascend W1 modeli CES 2013 fuarında resmen tanıtıldı.

Uzunca bir süredir ismi dillendirilen ancak resmi bir açıklama ile çıkıp çıkmayacağı belli edilmeyen Huawei Ascend W1 modeli Windows Phone 8 İşletim Sistemi ile pazara çıkan sayılı cihazdan birisi olmayı başardı.

4 inçlik bir ekrana sahip olan ve 480*800 piksellik bir çözünürlük ile gelen Huawei Ascend W1 modelinde Qualcomm SnapDragon MSM8230 işlemci ailesi kullanılmış durumda. 1,2 Ghz lik Tek Çekirdekli Krait tabanlı bir işlemci ile gelen cihazın 512 MB Ram ve 4 GB Dahili Hafızaya sahip olduğu bilgisini de es geçmeyelim.

Huawei Ascend W1 Modeli
Huawei Ascend W1 Modeli

Ayrıca cihazımız Micro SD Kart desteği ile geliyor ve 4 GB hafızaya ek olarak 32 GB ‘a kadar arttırılabilir bir hafızaya sahip oluyor.

5 MP lik bir arka kameraya sahip olan Huawei Ascend W1 modelinin ön kısmında ise VGA formatında bir kamera daha barındırıyor. Arka kamera ile 720p video kaydı yapabileceğiniz cihazda ayrıca 3G Operatör destekli görüntülü görüşme de mevcut.

1950 mAh lik bir batarya ile pazara sunulacak olan 130 gr ağırlık ve 10,5 mm incelikteki Huawei Ascend W1 modeli yapılan analizlerde Windows Phone 8 İşletim Sistemi kullanan cihazlar arasında en iyi pil sürelerine ulaşan cihaz olmayı başarmış durumda.

470 Saatlik bir bekleme süresi sunabilen Huawei Ascend W1 modeli 3G destekli olarak ise 10,5 saatlik bir görüşme süresi sunabiliyor. Tabi ki bu durum birçok cihazdaki Çift Çekirdekli işlemci yerine bu cihazdaki Tek Çekirdekli işlemciden ve rakiplere nispeten daha düşük çözünürlüklü ekrandan kaynaklanıyor.

Mavi, Kırmızı, Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile pazara çıkması beklenilen Huawei Ascend W1 modelinin Şubat ayı gibi Global Pazarda satışa çıkması bekleniyor. Cihazın Türkiye pazarına girişi ise muhtemelen Mart – Nisan ayları içerisinde olacaktır.

Özellikle Çin pazarında iyi satış rakamlarına ulaşması beklenilen Huawei Ascend W1 modelinin henüz fiyat seviyesi belli olmamış durumda. Ancak rakip analizi yapıldığında ülkemizdeki fiyatının 750 TL seviyesini aşmayacağını söyleyebiliriz.

Huawei Ascend W1 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir