Huawei P20 Ailesinin 3 Modelinin Görselleri ve Fiyatları Basına Sızdırıldı

Uzunca süredir merakla beklenilen ve çentikli ekran tasarımına sahip olunacağı düşünülen Huawei P20 modelinin görselleri basına sızdırıldı.

Huawei P20, P20 Lite ve P20 Pro olmak üzere 3 farklı model ile kullanıcı karşısına çıkacak olan modelin 3 serisinde de çentikli ekran yapısı tercih edilmiş durumda.

Ancak diğer birçok 19:9 ekran oranına sahip modelden farklı olarak firma 2 serisinde ön kısımdaki Home Butonunu kaldırmayarak parmak izi okuyucusunu da burada konumlandırmış.

Hemen alt kısımda modellerin görselleri ve özellikleri hakkınsa sızan bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

 

Huawei P20 Lite

Çift Arka Kameraya sahip olan model serideki tek parmak izinin arka kapağa taşındığı model olarak karşımıza çıkıyor.

Arka kameraların Leica imzası ile üretildiğini ve 16 MP + 2 MP çözünürlüklerinde olduğu belirtilmiş durumda. Ön kısımda ise iddialara göre 24 MP değerinde bir Selfie kamerası kendisine yer buluyor olacak.

Çentikli tasarım yapısına sahip olan cihazın ekranı 5.84 inç boyutunda ve 19:9 ekran yapısına sahip. Çözünürlük ise HD+ yani 1080 * 2220 piksel seviyesinde.

Huawei Kirin 659 işlemci ailesine sahip olacak olan modelde 4 GB Ram Bellek ve 64 GB Dâhili Depolama alanı kendisine yer bulacak.

2.900 mAh’lik bataryaya sahip olacak olan cihazın Android 8.0 işletim sistemine ve EMUI 8.0 ara yüzüne sahip olması da beklentiler arasında.

 

Huawei P20 Lite

 

Huawei P20

Huawei Kirin 970 yonga setine sahip olması beklenilen Huawei P20 modelinin Lite modelinden farklı olarak Home butonuna sahip olduğu ve parmak izi okuyucusunun ön kısma taşındığı belirtiliyor.

Arka kısımda yine Çift Kamera kullanacak olan firmanın Leica ile olan işbirliği bu modelde de devam ediyor. Muhtemelen Lite modelinde olduğu gibi arka kısımda 16 MP + 2 MP değerinde bir kamera bizleri karşılıyor olacak.

HD+ ekran çözünürlüğü, 3.000 mAh’lik batarya, 4 GB Ram Bellek ve 64 GB Dâhili Depolama Alanına sahip olma ihtimalinin de oldukça yüksek olduğunu belirtelim P20 modeli için.

 

Huawei P20

 

Huawei P20 Pro

Serinin tepe modeli olarak karşımıza çıkacak olan cihazda arka kısımda 3 kamera kullanılmış durumda. Üçüncü kameranın tam olarak ne yapacağı ise şimdilik bir soru işareti.

Kirin 970 yonga setine sahip ve 2.4 Ghz’lik hıza ulaşabilen bir işlemci ile kullanıcı karşısına çıkacak olan P20 Pro modelinde yine yapay zeka ön plana çıkıyor olacak.

4 veya 6 GB Ram Bellek ve 64 GB – 128 GB gibi depolama alanlarına sahip olması beklenilen modelin ekran noktasında ise QHD+ çözünürlükte bir yapı sunmasını bekliyoruz.

Yine ön kısımda Home butonu ve Parmak İzi Okuyucuyu kullanan firma bu sayede birçok kişinin alışkanlıklarını da sürdürebilmelerini sağlamış olacak gibi görünüyor.

 

Huawei P20 Pro

 

Huawei P20 Ailesinin Fiyatları da Sızdı

Cihazların tasarımları dışında tahmini satış fiyatları da sızdırıldı. Buna göre;

  • Huawei P20 Lite – 369 Euro
  • Huawei P20 – 679 Euro
  • Huawei P20 Pro – 899 Euro

fiyat etiketleri ile satışa sunulacak.

Tabi ki farklı Ram Bellek ve Depolama Seçenekleri ile de fiyatlarda yukarı yönde oynamaların olması beklentiler dahilinde.

Huawei firması 27 Mart 2018 tarihinde Huawei P20 modellerini resmi olarak duyuruyor olacak. O zamana kadar da bakalım cihazlarla alakalı daha başka hangi bilgiler basına sızdırılacak.

Huawei P20 Ailesinin 3 Modelinin Görselleri ve Fiyatları Basına Sızdırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.