Pasaport Kayıt İşlemleriHücrelere Video Yüklendi!

Hücrelere Video Yüklendi!

Harvard Üniversitesi’nde Harvard Üniversitesi Biyoloji Tabanlı Mühendislik Enstitüsü Araştırmacıları inanılması güç bir başarıya imza attılar. Bir hücreye koşan bir atın videosunu yükleyip sonrasında video verisini ufak bozulmalarla da olsa almayı başardılar.   Teknolojinin artık iyice mikro boyutlara indirgendiği günümüzde çoğu teknolojik gelişme insanları artık eskisi kadar şaşırtmıyor. Neredeyse yapılan çoğu şeyin artık beklenen şeyler olduğu bu günlerde  Harvard […]


Harvard Üniversitesi’nde Harvard Üniversitesi Biyoloji Tabanlı Mühendislik Enstitüsü Araştırmacıları inanılması güç bir başarıya imza attılar. Bir hücreye koşan bir atın videosunu yükleyip sonrasında video verisini ufak bozulmalarla da olsa almayı başardılar.

 

Teknolojinin artık iyice mikro boyutlara indirgendiği günümüzde çoğu teknolojik gelişme insanları artık eskisi kadar şaşırtmıyor. Neredeyse yapılan çoğu şeyin artık beklenen şeyler olduğu bu günlerde  Harvard Üniversitesi Biyoloji Tabanlı Mühendislik Enstitüsü Araştırmacıları gerçekten de inanılmaz bir başarıya imza attılar.

Bir bakteri üzerinde yapılan çalışmada koşan bir atın videosu bakteriye yüklenip daha sonra bakteri üzerinden tekrar izlendi. Moleküler kaydedici denen bu yöntemin insanların hastalıklarının teşhisinde ve kaydında yeni bir boyut açacağı söyleniyor. Araştırmacıların hedefi bu yöntemi kullanarak insanların hastalıklarına ait verilerin hücrelerine kaydedilmesi. Bu yeni teknoloji sayesinde hastalıkların çok daha rahat tedaviye kavuşacağı düşünülüyor.

  Çin'deki Siber Güvenlik Yasası Doğrultusunda İlk Adım Apple'dan

Elbette ki çok yeni ve bir o kadar da oturmamış olan bu moleküler izleyici teknolojisinin depolamada yeni bir ufuk açmış olduğu kesin. Fakat bu sistemin hastalıkların tedavisine ne kadar katkı sağlayabileceği ise şimdilik tartışılan bir konu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status