İflas Erteleme Başvuruları Artık Daha Zor Hale Gelecek

Son dönemde pazarda zorlanmaya başlayan firmaların sıkça başvurdukları bir yöntem olmaya başlayan İflas Erteleme Talebi artık alınan karar ile daha zorlu bir süreçten sonra alınabilecek.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yakın dönemde oylanarak onaylanacak olan İcra ve İflas Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile İş Dünyasında ciddi sorunlara sebep olan İflas Erteleme Süreci elden geçirilmiş olacak.

Yeni yasa ile birlikte eskiden 4 yıl kadar uzatılabilen İflas Erteleme Süreci artık 2 yıl olarak sabitlenecek. Yani ben yapamadım – edemedim durumu yok. Süreci 2 yılda tamamlamanız gerek.

Daha önce İflas Erteleme Sisteminden yararlanmış olan birimler üzerinden 1 yıl geçmeden yeniden bu sisteme giriş yapamayacaklar. Tabi ki giriş aşamasında yeniden gerekli şartları yerine getirmeleri gerekecek.

Yeni yasa ile birlikte şirketlerin Mali Durumu Düzeltici Önlemler almaları ve bunu Reel Belgeler ve Rakamlar ile ortaya koymaları istenecek. Yani şirket yetkilileri bu sürecin sonunda firmanın düze çıkacağını kanıtlamaları gerekiyor.

İflas Erteleme Başvuruları Artık Daha Zor Hale Gelecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir