İkinci ekranlar ne işe yarıyor?

Meizu firmasının çok yakın bir süre içerisinde akıllı telefon pazarına katacak olduğu Pro 7 akıllı telefonunda bulunan arkada konumlanmış ikinci ekranın ne işe yaradığı belli oldu!

 

Meizu firmasının yeni akıllı telefon modeli olan Meizu Pro 7 çok yakın bir süre sonra piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Bu yeni akıllı telefonun en önemli özelliklerinden biri daha önceki haberlerimize de konu olan, telefonun arka cephesinde bulunan ikinci ekranı. Bu ekranın ne amaçla kullanılacağı ile ilgili çok fazla iddia ortaya atılmıştı. Bunları önceki haberlerimizde sizlere sunmuştuk. Bugün ortaya çıkan yeni fotoğraflarla beraber Pro 7’nin arka yüzünde bulunan yeni ekranla birlikte ana kameranın çok daha rahat kullanılarak çok daha kaliteli özçekimler yapılabileceği görüldü.

Akıllı telefon piyasasındaki cihazlara baktığımızda çoğunda ön kameraların arka yani ana kameralardan daha kötü çözünürlüğe sahip olduğunu görüyoruz. Bu durum düşünüldüğünde Meizu Pro 7 ile birlikte bu sorun ortadan kaldırılmış olacak. Artık ana kamerayla birlikte oldukça kaliteli ve bir o kadar da eğlenceli özçekimler yapabilecek desek herhalde yalan söylemiş olmayız.

Meizu firmasının son yaptığı açıklamalara göre, Meizu Pro 7 ve belki de Meizu Pro 7 Plus modelleri bu ayın sonunda resmi olarak tanıtılacakmış gibi gözüküyor.  Bu tanıtımından ardından da kısa bir süre içerisinde piyasaya sürülecek.

İkinci ekranlar ne işe yarıyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir