İkinci El Telefon Alım ve Satımlarında Devreye Cihaz Takip Sistemi Girecek

Geliştirilen sistem ile cihazın IMEI Kodu üzerinden üründe parça değişimi yapılıp yapılmadığı, ürünü kaç kişinin satın aldığı gibi birçok bilgi kullanıcıya sunulacak.

Otomobil satışlarında kullanılan Tramer Kaydı sistemine benzer bir mantıkla çalışacak olan sistem sayesinde İkinci El Telefon alım ve satım süreçlerinde alıcı ve satıcı güvenliği arttırılmış olacak.

Hazırlanacak sistem sayesinde ilgili cihazın IMEI Kodu sisteme girilince cihazın hangi parçalarının kaç kez değiştiği, garanti sürecinin ne durumda olduğu, kaç kez satıldığı gibi birçok bilgi kullanıcının önüne getirilecek.

[stextbox id=’info’]İkinci El Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler[/stextbox]

 

İkinci El Telefon Satışı

 

İkinci El Cep Telefonu Pazarı Canlanacak

Arttırılan vergiler ve dolar kurunun yukarı yönlü hareketlerine devam etmesi sebebiyle birçok kullanıcı Sıfır Telefon alabilecek bir bütçe ayıramıyor.

Bu kapsamda da tüketiciler ikinci el telefonlara yönelmeye başlıyorlar. Ancak akıllarda kalan soru işaretleri ve telefon alırken kendilerini güvende hissetmemeleri de ikinci el cihaz satışlarının önündeki en büyük engel olarak karışımıza çıkıyor.

Yeni gelecek olan sistem sonrasında hem tüketici bazlı olarak hem de al-sat işlemlerini yapan bayiler tarafından cihaza duyulan güvende artmış olacak.

Sistemin doğru bir şekilde işletilmesi durumunda 2020 yılı içerisinde ikinci el telefon satışlarının da artmaya başlayacağını şimdiden tahmin edebiliriz.

 

Cep Telefonu

 

En Büyük Sıkıntı FETÖ ve Korsan Yazılımlar

İkinci el satışlarında son dönemde en fazla akıllarda kalan soru ilgili cihazların daha önce FETÖ sebebiyle içeri alınan veya takipte olan kişiler tarafından kullanılıp kullanılmamış olduğu sorusu.

Daha önce farklı terör örgütlerine bağlı kişiler tarafından kullanılan ve ilgili örgütün iletişim uygulamalarının kurulduğu telefonların ikinci el pazarında dolaşımda olduğu bir gerçek.

Bu cihazların satın alınıp aktif hale gelmesinden sonra ise cihazı satın alan kişinin sonunda hapis yatmasa bile uzunca bir süre başının ağrıdığı da örnekleri ile birlikte karşımızda.

Bu sebeple de İkinci El Telefon satışlarına gerçekten hem alıcı hem de satıcıyı güvence altına alan bir sistemin ülkemizde faaliyete geçmesi oldukça önemli bir adım olacaktır sektör adına.

 

İkinci El Telefon Alım ve Satımlarında Devreye Cihaz Takip Sistemi Girecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir