Pasaport Kayıt İşlemleriİlk Gününde 4.5G ’yi Kaç Kişi Kullandı?

İlk Gününde 4.5G ’yi Kaç Kişi Kullandı?

1 Nisan 2016 tarihi itibariyle 4.5G Teknolojisine geçen ülkemizde hem Sosyal Medya hem de Akıllı Telefon Pazarı yoğun bir mesai yaşadı. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği 4.5G Teknolojisi hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı ve Sosyal Medya üzerinden il – ilçe bazlı 4.5G Bağlantı Hızları paylaşılmaya başlandı. Bu yüksek aktivite olayı direkt olarak Speedtest firmasının da dikkatini […]


1 Nisan 2016 tarihi itibariyle 4.5G Teknolojisine geçen ülkemizde hem Sosyal Medya hem de Akıllı Telefon Pazarı yoğun bir mesai yaşadı.

Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği 4.5G Teknolojisi hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı ve Sosyal Medya üzerinden il – ilçe bazlı 4.5G Bağlantı Hızları paylaşılmaya başlandı.

Bu yüksek aktivite olayı direkt olarak Speedtest firmasının da dikkatini çekmiş olacak ki gün sonunda bir görsel ile Sosyal Medya üzerinden bir anda Türkiye’nin nasıl Test Oranlarında lider konuma yükseldiğini takipçileri ile paylaşma gereği duydu.

Speedtest Kullanım Rakamları
Speedtest Kullanım Rakamları

 

İlk Günün Sonunda Kaç Kişi 4.5G Kullandı?

Bu sorunun cevabı aslında direkt olarak en yetkili kişilerden birisi olan BTK Başkanı Ömer Fatih SAYAN tarafından cevaplandı.

Geçiş sürecinden başlayarak 10 Saatlik bir dilimi baz alan rapora göre ilk gününde 4.5G Teknolojisini kullanmaya başlayan abone sayısı 4.5 Milyon olarak ölçümlenmiş durumda.

4.5G IMT – Advance hizmetlerinin kullanıcılara açılmasıyla ilgili düzenlenen törende bir açıklama yapan Sayan, şunları söyledi:

“Dünyada en son kullanılan mobil iletişim teknolojisi IMT-Advance 4,5G hizmetine dün gece yani 10 saat önce ülkemize ‘hoşgeldin’ demenin ve bu hizmeti vatandaşlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplantıya girmeden önce 3 operatörümüzün sorumlularından son rakamları aldım. 4,5G’nin ilk gününde 4,5 milyon abonemiz bu hizmeti aktif olarak kullanmaya başladı. Dün gece saat 00.00 itibarıyla 4,5G hizmetlerini Nükleer Güvenlik Zirvesi kapsamında ABD’de bulunan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Bakanımız Yıldırım ilk ‘Alo’ demesiyle, bu görüşmeyle ilk ‘alo’ gerçekleşmiş oldu. 4,5G teknolojisinin Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.”

 

Speedtest Uygulaması
Speedtest Uygulaması

 

Kullanım Oranları Artmaya Devam Edecek

Aslında 4.5G Teknolojisine geçen kullanıcı sayısı Operatörlerden verilen rakamlardan daha fazla.

Çünkü son dönemde Çin üzerinden getirilen birçok model Operatörler tarafından 4.5G Uyumu Yoktur denilerek sisteme girilmemiş durumda.

Bunun alakalı olarak GSM Operatörlerinin yakın dönemde çalışmalar yapacağı bilinen bir gerçek. Ancak ülkemizde oldukça yoğun satış rakamları yaşayan birçok modelin 4.5G Uyumu Olduğu halde Uyumsuz olarak nitelendirilmesi aslında 4.5 Milyon sayısının artmasını engellemiş durumda.

Ayrıca BTK başkanı tarafından yapılan 4.5 Milyon açıklamasını da biraz ironik bulmamak elde değil.

4.5G – 4.5 Milyon Abone gibi bir rakamsal benzerlik zaten direkt dikkatleri çekiyor. Neden 4.6 Milyon kişi değil de 4.5 Milyon kişi diye sormadan edemiyoruz.

Bu noktada da yorumu size bırakıyoruz

 

4.5G Kullanıcı Rakamları
4.5G Kullanıcı Rakamları

  Türk Telekom’dan 4.5G’ye Geçen Abonelere 3 Ay 2 Kat İnternet Hediye

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status