IMEI Kayıt Ücretleri 2020 Yılına Zamlı Olarak Merhaba Diyecek

IMEI Kayıt Ücretleri 2020 Yılına Zamlı Olarak Merhaba Diyecek

2020 yılının başlaması ile Vergi, Harç ve Cezalar başta olmak üzere birçok ödeme kalemine %22.58 oranında zam yapılacak. Bu zamdan IMEI Kayıt Ücreti de nasibine düşeni alacak.


2020 yılının başlaması ile Vergi, Harç ve Cezalar başta olmak üzere birçok ödeme kalemine %22.58 oranında zam yapılacak. Bu zamdan de nasibine düşeni alacak.

Bu zam ile birlikte 2019 yılında 1.500 TL seviyesine çıkarılan Pasaport üzerine 1.838 TL seviyesine çıkmış olacak.

Vergi Usul Kanunu’na göre her yeni yılın girişi ile birlikte birçok vergi kalemi yetkili merciler tarafından belirlenen Yeniden Değerleme Oranı dikkate alınarak güncelleniyor.

2020 yılı için TÜİK Üretici Fiyat Endeksi baz alınarak belirlenen Yeniden Değerleme Oranı ise yüzde 22,58 olarak açıklandı.

 

Yeni Yıl Sonuna Doğru Netleşecek

Henüz resmi olarak rakamlar belirlenmemiş olsa da Yeniden Değerleme Oranları duyurulduğu için ortalama bir hesap ile 1.500 TL olan IMEI Kayıt Ücretinin 2020 yılı itibari ile 1838 TL seviyesine çıkacağını söyleyebiliyoruz.

Konuyla alakalı olarak net rakam ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanacak ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girecek.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler

Elektronik Sigara E Sigara Satış Sitesi

Salt Likit Salt Likit Çeşitleri

DMCA.com Protection Status