Instagram ’da Şimdi de Plandid – Haberim Yokmuş Gibi Çek Akımı Başladı

Son dönemin popüler Fotoğraf Paylaşım Uygulaması olan Instagram üzerinde şimdi de Plandid adı verilen ve Türkiye’de genelde Haberim Yokmuş Gibi Çek mantığına yakın bir akım başladı.

Yurtdışında son dönemde yavaş yavaş popülerliğini arttırmaya başlayan Plandid akımı temelde yürürken veya dururken fotoğrafı çekene değil de başka bir noktaya bakarak fotoğraf çekilmesi olarak adlandırılan bir akım.

Ülkemizde genellikle biz buna Haberim Yokmuş Gibi Çek adını veriyoruz ve temel olarak aynı mantık üzerinden hareket ederek farklı bir konuma odaklanmış gibi çekimler yaptırıyoruz.

 

Instagram - Plandid Akımı

 

Kylie Jenner Akımın Büyümesini Sağladı

Plandid adı verilen akım yavaş yavaş kendisine takipçi kazanırken Kylie Jenner tarafından yapılan paylaşımlar sonrasında daha hızlı ve güçlü bir şekilde büyümeye başladı.

Henüz yolun başında olduğunu düşündüğümüz akım yakın dönemde farklı Instagram Fenomenleri tarafından da paylaşılarak daha güçlü bir şekle sokulacaktır diye düşünüyoruz.

Bakalım Türkiye’de bu akım Plandid olarak mı yoluna devam edecek yoksa HYGÇ gibi bir kısaltma alarak kendisine yeni bir rota mı belirleyecek.

Bunu da yakında Instagram üzerinden görmeye başlarız gibi geliyor.

 

Instagram ’da Şimdi de Plandid – Haberim Yokmuş Gibi Çek Akımı Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir