Instagram Hikâyelerine Artık Hikayelerde Yazı Modu Sayesinde Sadece Yazı Ekleyebileceksiniz

Video, Fotoğraf veya farklı görseller ile içerik girişi yapılabilen Instagram Hikâyelerine artık Hikayelerde Yazı Modu adı verilen özellik sayesinde sadece yazı yazarak da içerik ekleyebileceksiniz.

Hikâyelerde Yazı Modu olarak duyurusu yapılan yeni özellik sayesinde herhangi bir görsel veya video hazırlamanıza gerek kalmadan sadece yazı yazarak da paylaşımda bulunabileceksiniz.

Bu sayede o an elinizin altında illa uygun bir görselin bulunmasına gerek kalmadan düşüncelerinizi ve ruh halinizi hızlı bir şekilde Instagram Hikayeler sayfasında paylaşabileceksiniz.

 

https://vimeo.com/253524147

 

Hikâyelerde Yazı Modu Nasıl Kullanılır?

Instagram hesabınız üzerinden Yazı Moduna erişim sağlamak için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kamerayı açın ve “Yazı” seçeneğine geçin
  • Hazır olduktan sonra, çıkartmalar ve diğer yaratıcı dokunuşlar eklemek için “>” düğmesine dokunun
  • Aklınızdakileri yazın ve yazı tipini Modern, Neon, Typewriter ve Strong gibi stillerle üstteki tuşa dokunarak değiştirin
  • Arka plan rengi (sol alttaki daireye dokunun), metin rengi (metni seçin), vurgu rengi (belirli stiller için “A” kutucuğuna dokunun) gibi öğeleri kişiselleştirin
  • Fotoğraf makinesi simgesine (sağ altta) dokunarak arka plan fotoğrafı da ekleyebilirsiniz

 

Instagram Yazı Modu

 

Instagram İçin Geliştirmelere Devam Ediliyor

Facebook tarafından satın alındıktan sonra platformlar arasında özellik değiş tokuşu yapmaya başlayan firma kısa süre içerisinde birçok farklı özelliği Instagram üzerinden kullanıcılara sunmaya başladı.

Reklam ağını genişleten Instagram daha sonrasında ise sunduğu Canlı Yayın ve Paylaşım özellikleri ile de kullanıcılar tarafından en fazla kullanılan Fotoğraf ağırlıklı Sosyal Medya Platformu olma özelliğini elinde tutmayı başarıyor.

Instagram Hikâyelerine Artık Hikayelerde Yazı Modu Sayesinde Sadece Yazı Ekleyebileceksiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.