Instagram sahteciliğe dur dedi!

Instagram aldığı bu karar ile sahte takipçi ve beğenme sağlayan kullanıcılarının umutlarını yıkacak gibi duruyor!

 

Büyüyen bir sosyal medya platformu olan Instagram, bir çok kişi tarafından piyasa olarak hedeflenmiş durumda. Bazı siteler, binlerce beğeni, takipçi ya da yorumu para karşılığında Instagram kullanıcılarına satmaktalar. Bu durum gerçek Instagram kullanıcılarını oldukça rahatsız etmekte ve bunun dışında da Instagram platformunu kendi yaptığı şeyleri pazarlamak için kullanan girişimcilerin de korkulu rüyası haline gelmiş durumda.

Instagram aldığı kararlar ile birkaç gün önce, platformun kullanım şartları hiçe saydığı için Instagress, InstaPlus ve PeerBoost gibi bir çok üçüncü parti uygulama ve siteyi kapattırdı.

Yukarıda belirttiğimiz uygulamaları veya siteleri kullanan sahte Instagram kullanıcıları, üçüncü parti uygulamalara ödeme yaparak yorum ve beğenileri çok kısa bir sürede alıyorlardı. Bunun için tek yapmaları gereken istedikleri sayıları belirtmek ve para ödemekti, gerisini Instagram bot hesapları hallediyordu. Aslında Instagram botlarını hepimiz fark ediyoruz. Çünkü yaptıkları yorumlar veya hesapların kendisi samimi olmayan ve genel olarak belirsiz içeriklerle dolu veya tamamen boşlar. Neyse ki Instagram aldığı bu karar ile kendi platformunda temizliğe çoktan başladı.

Bu durumun pek çok gencin hayalini kıracağı şimdiden gözüküyor fakat aynı zamanda, çoğu pazarlamacının ve kendi yaptıkları özgün içeriklerle takipçi kazanan insanların bu durumdan hoşnut olduğu belirtildi.

Instagram sahteciliğe dur dedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir