Instagram’a yepyeni özellikler geliyor

Instagram günümüzde birçok insan tarafından kullanılan eğlenceli bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. Dünyada 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip popüler bir mobil fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, markalar için ve çeşitli butikler için oldukça önemli fırsatlar sunuyor. Bireysel kişilerin kullanımının yanı sıra gün geçtikçe daha fazla kurumsal şirketler ve markalar tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, önümüzdeki günlerde sunulacak araçlar ile markaların Instagram‘daki organik ve ödemeli içeriklerinin performanslarını daha iyi anlamalarına ve buna göre hareket etmelerine yardımcı olacak. Instagram‘ın işletmeler için hazırladığı araçlar 3 ana alanda toplanacak ve işletmeler Instagram kullanımını daha çok önemli görecekler.

Bu üç ana alandan ilki, “hesap içgörüleri” olarak adlandırılan ve markaların bilinirliklerinin gösterimler ve etkileşimler yoluyla nasıl artırdıklarını görmelerini sağlayan araç. Bu araçla şirketler ve markalar hesaplarını bilecek ve nasıl artırabildikleri hakkında bilgi sahibi olacaklar. İkinci ana alan ise “Reklam içgörüleri” olarak adlandırılıyor. Ödemeli kampanyaların amaçları, hedefleri, mevcut durumu, ortalamalar, hedef kitle gibi özellikleri sunan bu alan markaların işini kolaylaştıracak.

Instagram’a yepyeni özellikler geliyor
Instagram’a yepyeni özellikler geliyor

Üçüncü alan olarak belirtilen ve reklamcılar için sunulan bir diğer araç ise “reklam evreleme” olarak adlandırılıyor. Bu araç ile reklamcılar gelecek olan kampanyalar hakkında önizleme ve kaydetme özelliklerine sahip olacak ve böylelikle daha emin adımlar atabilecekler.

Yapılan değişiklikler ve yeni gelen özellikler bu kadarla sınırlı kalmıyor aynı zamanda yapılan kampanyayı izleme monitörü ile paylaşımların beğeni sayısı, yorum sayısı, gösterim sayısı, ulaşılan kişi sayısı gibi butonlar da kolayca takip edilebiliyor.

Geliştirilen tüm bu yeni özelliklerin beğenilip beğenilmeyeceğini ve kullanımının ne derecede yaygınlaşacağını aynı zamanda firmaların işine ne derece yarayacağını verilen geri bildirimlerle ölçecek olan Instagram araçların tüm reklamverenler için sunulmadan önce geribildirimlerin toplandığını açıkladı.

Instagram’a yepyeni özellikler geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir