Intel Atom İşlemcili İlk Akıllı Telefon Megafon Mint

Intel tarafından pazara sunulan ilk Android İşletim Sistemine sahip akıllı telefon Megafon Mint Rus Megafon firması ile Intel firmasının ortaklaşa çalışması ile pazara sunuldu.

Rusya pazarında ilk olarak kullanılmaya başlanacak olan cihaz 550 Dolarlık bir etiket fiyatı ile satışa sunuldu. ,1.6 GHz lik bir işlemciye sahip olan Intel Atom Z2460 işlemci kullanan cihaz 400 MHz lik bir grafik işlemcisi ile birlikte geliyor. Ayrıca işlemcide Hyper Threading teknolojisi ve HSPA+ Yüksek Hızlı Mobil Bağlantı özelliği de destekleniyor.

8 MP’lik bir kamera ile gelen ve 1080p Full HD film izleme imkânı sunan cihaz saniyede 10 kareye kadarda çekim yapabiliyor. Pazardaki birçok makine ile büyük bir yarış içerisine giremese de pazardaki ilk cihaz olması sebebiyle oldukça başarılı diyebiliriz.

 

Intel Megafon Mint Akıllı Telefon
Intel Megafon Mint Akıllı Telefon

Pil noktasında Android İşletim Sisteminin bonkör harcamasına rağmen Intel İşlemcilerin cimri davranacağı düşüncesi hâkimdi. Bu da Batarya Süresinin artması anlamına gelecekti.

Megafon Mint
Megafon Mint

Çok fazla net bilgi alınamamış olsa da Megafon Mint cihazı 8 saatlik konuşma veya 45 saatlik müzik dinleme imkânı sunuyor. Bunların dışında dilerseniz 3G hızında 5 saatlik bir sörf yapma imkânına sahip olabiliyorsunuz.

4.03 inçlik bir ekrana sahip olan cihaz sadece Rusya merkezli olarak satışa sunulabilir. Intel firması tarafından net bir açıklama yapılmamış olsa da Operatör Destekli olarak sunulan cihazın başka ülkelerde çıkmama ihtimali oldukça yüksek.

Ancak Intel firmasının bir anlamda deneme atışı olan Megafon Mint cihazı ilerleyen günlerde Samsung, HTC, LG, Motorola, Nokia gibi dev firmaların da bu işlemciyi denediği modellerin pazara sunulması anlamına gelecektir.

Bekleyelim ve görelim. 

Intel Megafon Mint
Intel Megafon Mint

Intel Atom İşlemcili İlk Akıllı Telefon Megafon Mint

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir