Intel’den 64 Bitlik Mobil İşlemci Moorefield Yolda

Intel tarafından Akıllı Telefon ve Tablet PC modellerinde kullanılmak üzere 64 Bitlik Mobil İşlemci çalışmalarında sona gelindi. Moorefield adı verilen işlemcilerin 4 Haziran 2014 tarihinde duyurulması bekleniyor.

Apple tarafından iPhone 5S serisinde kullanılan 64 Bitlik İşlemci Ailesi yavaş yavaş tüm mobil cihazlara giriş yapacak gibi görünüyor.

SnapDragon 810 üzerinde çalışan Qualcomm firmasının en yakın rakibi ise İşlemci Devi Intel oldu.

Intel firmasının 4 Haziran tarihinde Tayvan’da gerçekleştirilecek olan Computex fuarında Intel Moorefield adı verilen işlemci ailesini tanıtması bekleniyor.

Intel’den 64 Bitlik Mobil İşlemci Moorefield Yolda
Intel’den 64 Bitlik Mobil İşlemci Moorefield Yolda

Intel Moorefield İşlemci Ailesi LTE Destekli Olacak

8 inç ve daha küçük serilerde kullanılması beklenilen Intel Moorefield Serisinin oldukça küçük bir chip boyutuna sahip olduğunuz ve LTE Desteği ile pazara çıkacağını hatırlatmakta fayda var.

Özellikle büyük firmaların SnapDragon serisini tercih etmelerindeki ana unsur olan LTE desteğinin Intel Moorefield serisi işlemcilerle beraber gelmesi pazarda artık Intel firmasının da varım demesi anlamına gelecektir.

 

Intel Moorefield İle 300 mbps Veri İndirme

Yenilenen Atom İşlemci serisi Intel Moorefield ile LTE üzerinden veri indirme hızları da tavan yapmış durumda.

Intel XMM7260 LTE modemiyle birlikte pazara çıkacak olan Intel Moorefield İşlemciler bu sayede saniyede 300 mbps veri indirme hızına ulaşabilecekler.

Intel’den 64 Bitlik Mobil İşlemci Moorefield Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir