İnternet Olmadanda Youtube Videoları İzlenebilecek

Google, Mobil Youtube uygulamasında, bazı verileri internet bağlantısı olmadan da izlemenin mümkün olacağını açıkladı.

Mobil kullanıcılar için, kablosuz ağ alanı içindeyken internetteki bazı verileri telefonlarına kaydedip, daha sonra internet bağlantısı sağlanamıyorken veya vakit buldukları sırada incelemek önemli bir ihtiyaç olabiliyor. Ancak, Youtube gibi verileri sağlayıcılar, sitedeki içeriğin telefonlara kaydedilip daha sonra internet bağlantısı olmadan seyredilmesini telif hakları ihlali nedeniyle istemiyorlardı.

AllthingsD’nin haberine göre bu durum, Youtube’un Kasım ayında hayata geçireceği yenilik ile değişecek. Kullanıcılar, internet bağlantısının rahat ve sorunsuz, hatta ekonomik olduğu anlarda Youtube videolarını telefonlarına kaydedip, daha sonra internete ulaşmanın daha zor olduğu anlarda, örneğin uçakta veya hızlı giden bir trende ya da bağlantı bulunmayan kırsal bir alanda bu videoları telefon üzerindeki kayıttan, internete gerek duymadan seyredebilecekler.

Bu videolara eklenmiş olan reklamlar varsa, izleyici offline izleme sırasında o videoları da izleyecek ve telefon tekrar internete bağlandığında reklamların ve videoların izlenme sayısı sisteme eklenecek. Kaydedilenveriler, internete bağlantı kurulmadan 48 saat boyunca izlenebilecek. 48 saat sonra cihaz internete bağlanmamışsa, kaydedilen veri, bir sonraki bağlantıya kadar kendini bloke edecek. İnternete bağlanıldığında ise, süre sıfırlanacak ve yeni bir 48 saat başlayacak

İnternet Olmadanda Youtube Videoları İzlenebilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir