İnternet Upload Hızlarında Artış Artık Kaçınılmaz Olmaya Başladı

İnternet üzerinden genellikle Dowloand yapan bir toplu olduğumuz için aldığımız internet paketlerinde genellikle bu hızlara bakıyoruz. Ancak gelişen ve değişen internet yaşamına bağlı olarak artık kullanıcıların Upload oranlarına da bakmaya başladığını belirtelim.

Şu aşamada Geniş Bant İnternet Hizmetine sahip olan kullanıcılara sunulan Max. Upload oranı ne yazık ki 1 Megabit ile sınırlı. Bu durumda özellikle paylaşım yapmak isteyen, Youtube gibi sitelere video eklemesi yapanlar için büyük bir sorun halini alabiliyor.

Bu kapsamda BTK yine bir çalışma içerisine girmiş durumda. Geçtiğimiz aylarda AKK yani Adil Kullanım Kotasını 1 Megabit seviyesinden 3 Megabit seviyesine taşıyan BTK şimdi de Upload oranlarını arttırmak için çalışmalara başlamış durumda.

BTK Dosya Upload Hızları İçin Düğmeye Bastı
BTK Dosya Upload Hızları İçin Düğmeye Bastı

 

Ülkemizde hali hazırdaki internet yapısı ne yazık ki istenilen seviyede değil. Buna rağmen aracı firmalara ödenen ücretler birçok ülkeden daha fazla. Yaşanan kesintiler ve sunulan hizmetlerdeki sınırlamalar da bu pahalı ama düşük hızdaki hizmet için de oldukça kazık bir ortamın oluşmasına sebep olabiliyor.

Dileğimiz yakın dönemde firmaların bu konuda daha uygun paketlere daha hızlı Upload ve Dowloand imkanları eklemeleri.

İnternet Upload Hızlarında Artış Artık Kaçınılmaz Olmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir