İnternet’te Adil Kullanım Kotası Hızı 3 Megabite Seviyesine Çıktı

İnternet’te Adil Kullanım Kotası Hızı 3 Megabite Seviyesine Çıktı

ADSL Servis Sağlayıcı firmalar tarafından bu güne kadar uygulanan 1 Megabite’lik AKK yani Hız Sınırı BTK tarafından alınan karar neticesinde 3 Megabite seviyesine çıkarılacak.

Yayınlanan düzenleme sayesinde Limitsiz İnternet Paketi kullanan abonelerin 50 GB sınırını aşmalarının ardından hızlarında yapılan düşüm 1 Megabite yerine 3 Megabite olacak. Bu sayede kullanıcı 8 Megabite seviyesinden 1 Megabite seviyesine yerine 3 Megabite seviyesine düşecek ve ay sonuna kadar bu seviyeden devam edecek.

Adil Kullanım Kotası Hızı  Arttırıldı
Hızı Arttırıldı

Uzun süredir kullanılan ve Adil Kullanım Kota Hızı kullanıcılar tarafından büyük bir haksızlık olarak ele alınmakta idi. İndirilen hız seviyesi sonrasında ise ne internette dolaşmak mümkün olmakta ne de  bir video izlenmesine imkan sağlanmakta idi.

  Türk Telekom Adil Kullanım Kotasını Esnetti, BTK Kabul Etti

BTK tarafından alınan kararın Koç, Biri, TTnet gibi ADSL Sağlayıcı firmalar tarafından tam olarak ne zaman hataya geçirileceği bilinmiyor. Ancak atılan adım oldukça doğru ve internet kullanıcı tarafından da uygulama geçmesi sabırsızlıkla bekleniyor.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status