İnternet’te Adil Kullanım Kotası Hızı 3 Megabite Seviyesine Çıktı

ADSL Servis Sağlayıcı firmalar tarafından bu güne kadar uygulanan 1 Megabite’lik AKK yani Adil Kullanım Kotası Hız Sınırı BTK tarafından alınan karar neticesinde 3 Megabite seviyesine çıkarılacak.

Yayınlanan düzenleme sayesinde Limitsiz İnternet Paketi kullanan abonelerin 50 GB sınırını aşmalarının ardından hızlarında yapılan düşüm 1 Megabite yerine 3 Megabite olacak. Bu sayede kullanıcı 8 Megabite seviyesinden 1 Megabite seviyesine yerine 3 Megabite seviyesine düşecek ve ay sonuna kadar bu seviyeden devam edecek.

Adil Kullanım Kotası Hızı  Arttırıldı
Adil Kullanım Kotası Hızı Arttırıldı

Uzun süredir kullanılan Adil Kullanım Kotası ve Adil Kullanım Kota Hızı kullanıcılar tarafından büyük bir haksızlık olarak ele alınmakta idi. İndirilen hız seviyesi sonrasında ise ne internette dolaşmak mümkün olmakta ne de  bir video izlenmesine imkan sağlanmakta idi.

BTK tarafından alınan kararın Koç, Biri, TTnet gibi ADSL Sağlayıcı firmalar tarafından tam olarak ne zaman hataya geçirileceği bilinmiyor. Ancak atılan adım oldukça doğru ve internet kullanıcı tarafından da uygulama geçmesi sabırsızlıkla bekleniyor.

 

İnternet’te Adil Kullanım Kotası Hızı 3 Megabite Seviyesine Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir