İnternetten Satılan Saatlerin %90’ı Sahte veya Replika Ürün

Son zamanlarda özellikle Instagram üzerinden sıkça karşımıza çıkan saat reklamlarının sizi genellikle sahte ve replika ürünlerin olduğu web sitelerine götürdüğünü fark etmişsinizdir. Aynı sürecin birçok web sitesinde de geçerli olduğunu belirtmemiz gerek.

Bu durum aslında uzunca süredir orijinal saat satan esnafın ve bu saatleri üreten firmaların yaşadığı en ciddi sorunlar arasında yer alıyor.

Çünkü özellikle internet üzerinden Orijinal ibaresi ile satılan saatlerin neredeyse %90’lık kısmı aslında sahte ve replika ürünler.

 

Orijinal Saat Satışı

 

Orijinal Ürün Denilerek Sahte Ürün Satışı Yapılıyor

N11, HepsiBurada, GittiGidiyor, Sahibinden ve buna benzer pazar yeri entegrasyonu ile satış yapan sitelerde isteyen firmalar fatura kesme şartı ile istedikleri gibi satış yapabiliyorlar.

Aracı siteler genellikle açılan ilanların ne kadar doğru olduğuna falan bakmıyor. Kendileri için önemli olan bazı detaylara bakarak ilanları onaylıyorlar.

Bu noktada da aslında orijinal olmayan birçok ürün bu sayede bu tarz büyük siteler üzerinden hızlı bir şekilde kullanıcılara sunulmuş oluyor.

Bazı firmalar bu noktada insaflı davranıp ürünün Replika veya Emitasyon ürün olduğunu belirtiyorlar. Ancak bazıları işi daha ileri götürüp sahte ürünlere orijinaldir ibaresi vurabiliyor.

Ancak bu tarz ilanlarda genellikle ürünlerin satış fiyatları ürünün gerçek ya da sahte ürün olup olmadığını ele veriyor. Çünkü sahte ürünleri genellikle daha hızlı bir şekilde satabilmek için çok ucuza olmasa da ürünün resmi satışından fark edilebilir bir indirimle satışa sunuyorlar.

Bu noktada da alışveriş yapan kullanıcının dikkatli olması, ürünü alacakları satış noktasının yorumlarına bakmaları, daha önce satılan ürünlerin gerçek olup olmadıklarını araştırmaları gerekecektir.

Ayrıca ürünü satın aldıktan sonraki 14 gün içinde Koşulsuz İade hakkınızı kullanarak ürünü iade edebileceğiniz gerçeğini de unutmayınız.

 

Saat Mağazası Vitrin

 

Sorumluluğu Aracı Siteler Üzerlerine Almıyorlar

Pazar Yeri olarak adlandırılan, altında farklı yüzlerce satış noktasını barındıran siteler yapmış oldukları Satıcı Sözleşmeleri ile birçok konuda kendilerini garanti altına almış durumdalar.

Satış sürecinde müşteriye doğru bilgi verme konusunda tüm süreci satışı yapan kullanıcılara yükleyen aracı siteler bu noktada çok fazla sorumlulukta almıyorlar.

 

Saat

 

Orijinal Ürün Alacağım Diyenler Aldıktan Sonra İyice İncelesinler

Ben sahte ürün alırım, param zaten ona yetiyor, kolumda markası görünsün gibi düşüncede olanlar için zaten bir sorun yok.

Ancak ben aldığımı kaliteli ürün alırım, sahte ürüne para vermem, markalı ürünler tercihimdir diyenler bu sektörde isim yapmış ve orijinal ürün sattığı bilinen büyük firmaların sitelerinden veya mağazalarından direkt alışveriş yapabilirler.

Bu sayede ürünün sahte çıkması halinde bile birebir muhatap olabileceğiniz bir kişi veya firma bulabilirsiniz karşınızda.

İnternetten Satılan Saatlerin %90’ı Sahte veya Replika Ürün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir