İOS 6 İle Batarya Şarj Süresi ve Aksesuar Uyum Sorunları Başladı

Apple tarafından bir anlamda Apple iPhone 5 için özelleştirilerek pazara sunulan İOS 6 İşletim Sistemi uyumlu olduğu iPhone 4 ve iPhone 4S modellerin de Batarya ve Cihaz Uyum Sorunu yaratmaya başladı.

İlk gelen haberlere göre iPhone 5 modelinde oldukça verimli bir batarya kullanımına sebep olan İOS 6 İşletim Sistemi eski cihazlara yüklendiğinde ise batarya sorunlarının ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Birçok kullanıcı İOS 5 İşletim Sistemi kullanırken 24 saati aşan batarya sürelerinin İOS 6 güncellemesi sonrasında çok daha aşağılara geldiği konusunda hem fikir.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da birçok kullanıcının Batarya Sorunu yaşadığını ve bunu çeşitli sitelerden dile getirdiğini görebiliyoruz.

Apple İOS 6 İşletim Sistemi Batarya ve Uyum Sorunlarına Sebep Oluyor
Apple İOS 6 İşletim Sistemi Batarya ve Uyum Sorunlarına Sebep Oluyor

Ayrıca İOS 6 Güncellemesi sonrasında iPhone 4 ve iPhone 4S modelleri için üretilen Yan Sanayi birçok Şarj ve Data Kablosu çalışmamaya başlamış durumda.

Daha fazla özelleştirme ve Apple markalı ürünlerin kullanımına teşvik için bazı kısıtlamaların yapıldığı İOS 6 İşletim Sistemi bu kapsamda eski müşterilerine de oldukça sıkıntı dönemler yaşatmaya başladı diyebiliriz.

Bakalım Apple firması İOS 6 da yaşanan Batarya ve Aksesuar Uyum Sorunlarını nasıl bir yolla aşacak ve ne kadar bir süre içersinde yama güncellemeleri yayına almış olacak.

 

 

İOS 6 İle Batarya Şarj Süresi ve Aksesuar Uyum Sorunları Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir