iOS 8.3 Sorunlarını Düzeltiyoruz

Apple kullanıcıları IOS teknolojisinden kolay kolay vazgeçememektedir. Hatta devamlı olarak yenilenen IOS teknolojisi ile aynı hızda ilerlemektedirler. IOS ne zaman yenilense Apple IPhone kullanıcıları da IOS işletim sistemlerini güncellemekte hatta gerekirse cep telefonlarının modellerini değiştirmektedirler. Çünkü IOS teknolojisinde ilerlemeler oldukça ve güncellemeler arttıkça eğer IPhone cep telefonun modeli çok eskiyse yenileme gerektirmektedir.iOS 8.3 Sorunlarını Düzeltiyoruz

Nasıl Yapılır?

Türkçe Siri ile gelen iOS 8.3 güncellemesi bir takım sorunlara neden oldu. iOS 8.3’ün Touch ID ve App Store şifre hatırlama sorununu rehberimizde adım adım düzeltiyoruz.Geçtiğimiz gün Apple, iOS cihazları Türkçe Siri ile gelen iOS 8.3güncellemesini yayımladı. Bu güncelleme ile sistemdeki kararlılığının arttırılmasının yanında bir takım yenilikler de kullanıcılara sunuldu. Bu yeniliklerden biri de App Store’dan uygulama indirmek için Apple Kimliği

şifresinin belirli bir süre hatırlama özelliği.iOS 8.3 yayınlandı App Store’dan ücretsiz uygulama indirirken kullanıcılara, aynı Google Play’de olduğu gibi şifre girmeme opsiyonu sunuluyor. Ancak bu özellik iOS8.3 güncellemesini OTA yani cihaz üzerinden yükleyenlerde bir takım sorunlara neden oldu. Bu rehberimizde iOS 8.3 ile gelen Touch ID ve App Store şifre hatırlama seçeneğinin görünmeme sorununu düzeltmeyi adım adım anlatıyoruz.Touch ID ve App Store Parola Ayar sorunu olarak rehberimiz ikiye ayrılıyor. İlk olarak Touch  ID sorununun nasıl düzeltileceğinden bahsedeceğiz.

Adım adım iOS 8.3 Touch ID sorunu düzelteme

1. Adım: iPhone veya iPad’inizden Ayarlar>Touch ID ve Parola bölümüne girin.

2. Adım: Touch ID ve Parola bölümünde “Parolayı Kapat” seçeneği ile cihazın parolasını kapatın ve

tekrar açın.

3. Adım: Eğer uygulama içi satın alma seçeneklerinde ve ücretsiz uygulamaları indirmede şifrenizin hatırlanmasını istiyorsanız Touch ID ve Parola bölümünde yer alan “iTunes ve App Store”seçeneğini pasif hale getirin.

Cep telefonları Apple IPhone olan kişiler, kendilerini Apple koruması altında çok daha güvende hissetmektedir. Çünkü IPhone diğer bütün cep telefonlarından farklı olarak IOS işletim sistemi koruması altındadır. Bu koruma sistemi Apple firmasının bütün cihazlarında bulunmaktadır.Düzenli olarak güncellendiğinde de kişilere istedikleri bütün imkânları sağlamaktadır. Apple kullanıcıları belki de bu yüzden Apple marka cep telefonlarından bir türlü vazgeçememektedir.

Kaynak: http://shiftdelete.net/ios-83-sorunlarini-duzeltiyoruz-59626 adresinden alındı.

iOS 8.3 Sorunlarını Düzeltiyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir