iOS 8 Görüntüsü İnternete Sızdı

Apple firmasının merakla beklenen son güncelleştirmesi iOS 8’in görüntüsü olduğu iddia edilen fotoğraf internette paylaşıldı.

Apple kullanıcılarının merakla beklediği ve yeni modelinde kullanacağı güncelleştirmenin fotoğrafı Çin’in sosyal ağı Weibo’da bir kullanıcı tarafından hesabından yayınlandı. Fotoğrafta iOS 8 ile geleceği söylenen ve kullanıcılarının hizmetine sunulacak olan yeni uygulamalarında ikonları yer aldı.

Her dönem çıkardığı yeni uygulamalarla ve güncellemelerle adından sıkça söz ettiren, her güncelleme öncesi sıkça dedikodulara malzeme olan Apple firması, yine bir güncelleme ve sızıntılarla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Apple firmasının yeni modelinde kullanacağı işletim sistemi ve eski modelleri için çıkaracağı güncelleme iOS 8 ile ilgili yeni bir haber yapıldı. Haberin içeriğinde iOS 8 güncellemesine ait olduğu söylenen fotoğraf paylaşıldı. Paylaşımın kaynağı olarak Çin’in sosyal ağı olan Weibo’da bir kullanıcı gösterildi.

iOS 8 Görüntüsü İnternete Sızdı
iOS 8 Görüntüsü İnternete Sızdı

 

Fotoğrafta görülen hakkında daha önce dedikodular çıkan uygulama Healthbook’un ikonu gözüküyor. Ayrıca görülen yenilikler sadece Healthbookla sınırlı değil. Önizleme ve TextEdit uygulamalarının mobil versiyonları da ayrıca bu fotoğrafta göze çarpan yeni uygulamalar dikkat çekiyor. Ancak bu uygulamaların Mac’teki uygulamalarından farklı özelliklerde olacağı sızan bilgiler arasında. Bu uygulamaların ne zaman çıkacağı ve kullanıma başlayacağı da başka bir merak konusu.

Fotoğraftan görüldüğü üzere uygulamaların ikonları daha çok taslak görünümünde yani henüz tam olarak hazır olduğu söylenemez. Çünkü ikonların açıkça Mac versiyonundan alınıp kullanıldığı açıkça gözüküyor. Siyah ve beyaz arka fontların üzerinde bulunan ikonlar bilindiği üzere Mac’de kullanılan ikonlar olarak biliniyor.

iOS 8 güncellemesinin ne zaman çıkacağı, içeriğinin nasıl olacağı ve bu sızıntının doğruluğunu ancak yeni model çıktığında öğrenmiş olacağız. Daha çıkmadan bu kadar sızıntı olması ve hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılması kullanıcıları ve meraklıları için şimdiden tartışma konusu olmaya başladı.

iOS 8 Görüntüsü İnternete Sızdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir