Pasaport Kayıt İşlemleriiOS ve Android için tehlike çanları çaldı!

iOS ve Android için tehlike çanları çaldı!

Çok kısa bir süre önce keşfedilen bir güvenlik açığı, günümüzün en büyük iki mobil işletim sistemi olan iOS ve Android için de tehlike oluşturuyor! Bu güvenlik açığının nedeni ve nasıl korunulması gerektiğinin detayları haberimizde!   Günümüzün mobil dünyasında Android ve iOS işletim sistemleri akıllı telefonların vazgeçilmez iki parçası. İki işletim sisteminin de kendine has özel […]


Çok kısa bir süre önce keşfedilen bir güvenlik açığı, günümüzün en büyük iki mobil işletim sistemi olan ve için de tehlike oluşturuyor! Bu güvenlik açığının nedeni ve nasıl korunulması gerektiğinin detayları haberimizde!

 

Günümüzün mobil dünyasında ve işletim sistemleri akıllı telefonların vazgeçilmez iki parçası. İki işletim sisteminin de kendine has özel avantajları var ve iki işletim sistemininde oldukça fanatik kullanıcıları mevcut. Fakat bu sefer işler birazcık farklı gözüküyor. Yeni keşfedilen bir güvenlik açığı ve işletim sistemine sahip bütün telefonları tehlike altına sokuyor.

WiFi çipinde bulunan bir açık nedeniyle HTC, LG, Samsung ve Apple gibi akıllı telefon piyasasının en önde gelen şirketlerinin cihazlarını hacklemek mümkün hale gelebiliyor. Bu açık Black Hat 2017 konferansında ortaya çıktı.

  Air Call-Accept Uygulaması İle Telefonunuzu Dokunmadan Kontrol Edin

BroadPwn ismi verilen bu güvenlik açığı WiFi çiplerinde bulunan bir açıktan dolayı mümkün oluyor. Kullanıcının bir şey yapmasına ihtiyaç duymadan hacker kişinin akıllı telefonundaki en yüksek yetkilere sahip olarak işletim sistemine müdahale etmesine olanak sağlanmış oluyor. Bu durum güvenlik dünyasını derinden sarsmış durumda.

Google, Temmuz ayında yayınladığı aylık güvenlik güncellemesi ile birlikte bu açığı kapatmış durumda. Fakat bu güvenlik güncellemesini daha almamış olan bir çok akıllı telefon modeli mevcut olduğunu söylememiz gerekiyor. Apple cephesine baktığımızda önümüzdeki işletim sistemi güncellemesiyle beraber bu açığın kapatılacağına dair bir açıklama görüyoruz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status