iOS kullanıcılarına Facebook’tan bir müjde!

En büyük sosyal medya platformu olarak adlandırılan Facebook mecrası, sadece iOS işletim sistemi kullanan kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalıştığı açıklandı! Bu yeni özellik haberimizin konusu olarak karşınızda!

 

Sosyal medyadan bahsettiğimizde akıllara gelen ilk isim olan, en büyük sosyal medya platformu olarak anılan Facebook; kullanıcılarına yeni eklentiler sunarak deneyimlerini geliştirmeye devam ediyor. Ancak bu gelecek olan yeni özellik her zamanki gibi herkes için gelmiyor. Bu sefer gelecek olan yeni özellik sadece iOS işletim sistemi kullanıcılarına geliyor ve konu olarak tamamen GIF odaklı olacak.

Facebook platformu, daha önce getirdiği güncellemeler ve özelliklerde GIF formatına pek yakın durmuyordu. Sonradan bu bakış açısını değiştiren sosyal medya devi Facebook, yakın zaman önce yorum ve paylaşımlarda GIF desteği sunmuştu. Bu GIF gidişatından memnun olduğu anlaşılan sosyal medya platformunun, yakın zaman içerisinde iOS kullanıcılarına özel olarak Facebook uygulaması ile birlikte çalışan bir GIF yapma eklentisi getiriyor.

iOS kullanıcıların kameralarını kullanarak hızlıca kısa GIF’ler oluşturmanızı ve sonra da çeşitli ortamlarda paylaşmanıza imkan tanıyacak. Sadece bu özelliklerle de bitmiyor. Facebook kamera efektleri de bu GIF yapma eklentisiyle birlikte kullanılabilecek.

iOS kullanıcılarına Facebook’tan bir müjde!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir