iPhone 5 Aksesuar İle de Kazancını Katlayacak

Lightning Bağlantı ve Şarj Kablosu
Lightning Bağlantı ve Şarj Kablosu

Apple tarafından pazara sürülen ve sadece 3 günde 5 Milyon Adet barajını aşan iPhone 5 için kullanılan birçok aksesuar kendisine özel olacak gibi görünüyor.

Firma tarafından alt modellerde kullanılan Şarj ve Bağlantı Kablosu görevini üstlenen kablonun yerini iPhone 5 modelinde Lightning kablosu aldı. Ancak bu değişim kullanıcı için yeni bir sorun halini alacak gibi görünüyor.

Apple Store üzerinden 19 Dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulan Lightning Kablosunun yan sanayi üretimlerini engellemek ve daha ucuza ürün satışının önüne geçmek isteyen firma kablolara özel bir doğrulayıcı chip yerleştirmeye başladı.

Kutu içerisinde çıkan ve bu sayede Ücretsiz olarak sahip olunan Lightning Kablosunu koparmanız ya da kaybetmeniz durumunda ucuza bir Lightning Kablosu bulmanız ne yazık ki mümkün olmayacak.

Lightning Bağlantı ve Şarj Kablosu
Lightning Bağlantı ve Şarj Kablosu

 

Apple tarafından Lightning isimli üründe kullanılacak olan yeni bir doğruma ünitesi sayesinde yan sanayi ürün üreten firmaların tamamı Apple firmasından ürün alımı yapmak zorunda kalacak. Bu noktada da Orijinali ile hemen hemen aynı fiyatlara ürün sunacaklar pazara.

Apple bir anlamda Yan Sanayi ürünlerin fiyatlarını 10 – 15 Dolar seviyesine taşıyarak Orijinal Ürün satışını arttırmak peşinde. Apple iPhone 5 kullanıcıları ise şimdiden kabloya bile standart getirilmesi noktasında oldukça endişeli bir bekleyiş içerisindeler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir