iPhone 5 Sadece 3 Günde 5 Milyon Adet Satmayı Başardı

iPhone 5 Sadece 3 Günde 5 Milyon Adet Satmayı Başardı

Apple firması tarafından pazara sürüldüğü an büyük bir tepki toplayan modeli satışa sürüldükten sonra sadece 3 gün içerisinde 5 Milyon Adet barajını aşmayı başardı.

Daha önceleri genelde ürünlerini satışa sunduktan sonraki ilk hafta sonunda verileri piyasa ile paylaşan Apple firması bu sefer beklenenden fazla ilgi görünce verileri de hemen paylaşmak istedi.

Bu kapsamda firma tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde satışa sunulan modeli sadece 3 gün içerisinde 5 Milyon satış rakamına ulaştı.

Apple iPhone 5 Modeli 3 Günde 5 Milyon Adet Sattı
Modeli 3 Günde 5 Milyon Adet Sattı

 

Tüm eleştirilere rağmen geçtiğimiz sene pazara sunulan Apple iPhone 4S modelinin bir haftada ulaştığı 4 Milyon rakamını sadece 3 günde aşan Apple modeli bu hızla giderse hem Apple serisindeki cihazların satış rakamlarını hem de pazardaki diğer cihazların satış rakamlarını sollayıp geçecek gibi görünüyor.

Bakalım satış hızı ne kadar daha bu seviyede yüksek bir irtifada seyredecek ve ilk ayın sonunda nasıl bir rakamla bizleri karşılayacak.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status