iPhone 5’de Zaman Hataları Çıkmaya Başladı

Apple iPhone 5
Apple iPhone 5

Apple tarafından pazara sunulduktan sonra başlayan sorun dalgasında iPhone 5 için bir sıkıntı daha ortaya çıktı. Bu sefer ki sorun ise zamanla alakalı.

Bazı kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre Apple iPhone 5 modelinin saati bazen 1-2 saat, bazen de 10 – 15 gün geriye gidebiliyor. Bu sorun her kullanıcıda ortaya çıkmasa da şu ana kadar sorun boyutuna ulaşma seviyesine gelmiş durumda.

Kullanıcılar bu sorunla karşılaştıklarında ise genel geçer çözüm önerileri aldıklarını belirtiyorlar. Uçak modunu açıp kapatmak, telefonu açıp kapatmak, tarih ve saat modunu manuel kullanıma getirmek, telefonu kapatmak ve LTE bağlantısını kapatmak gibi çözümler ise genelde kısa süreli olarak işe yarayıp sonrasında sorunun yeniden yaşanmasına sebep oluyor.

Apple iPhone 5
Apple iPhone 5

Kullanıcılardan gelen bildirimler ile ilgili olarak Apple kanadından bir açıklama yapılmadı. Ancak dağıtımı yapan Verizon Wireless firması sorunlarla ilgili geri bildirimleri aldıklarını ve muhtemel çözüm önerileri konusunda çalışma yaptıkları bilgisini verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir