Iphone 5’lerin batarya değişimi

Apple marka Iphone telefonların en büyük sıkıntısı olan şarj sorununu hemen hemen herkes biliyor. Ancak bu sorun Iphone 5’lerin bazılarında daha büyük sorun haline geldi. Apple’ın 2012 yılında satışa sunduğu iPhone 5 modelinin Ocak 2013 tarihine kadar 4 aylık sürede satılan versiyonlarında batarya süresi konusunda bazı sıkıntılar yaşanmaya başlamıştı. Iphone 5 kullanıcıları kısa süre kullanabildikleri şarjları yüzünden sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek Iphone destek sayfasına şikayetler yağdırdılar.

Apple uzun süren bir değerlendirme yaptıktan sonra Apple global olarak bir batarya değişim programı başlatmaya karar verdi. Böylelikle seri numaraları belli olan iPhone 5 modellerinin bataryaları 29 Ağustos 2014-1 Mart 2015 tarihleri arasında Apple mağazaları veya yetkili teknik servislerden değiştirilebilecek. Böylece batarya sorunu yaşayan Iphone 5 kullanıcıları bu sorunlarına çözüm bulmuş olacaklar. Aynı zamanda yaptığı bu değişimle Apple firmasının prestiji ve müşteri memnuniyeti de artmış olacak.

Iphone 5’lerin batarya değişimi
Iphone 5’lerin batarya değişimi

Iphone 5 kullanıcıların bu sorunla ilgili sayfadan seri numarasını kontrol ederek değişim programı kapsamına girip girmediğini öğrenmeleri gerekiyor. Daha sonrasında Apple bu cihazları inceleyecek ve söz konusu problem var ise cihazın bataryası ücretsiz değişilecek. Ayrıca cihaz garanti dışı kalmış olsa bile batarya değişimi ücretsiz olarak yapılacak. Aynı zamanda herkesin bildiği gibi iOS cihazlarının bataryası değiştirilebilir olmadığı için teknik serviste belirli bir süre beklemesi gerekecek. Bir başka şartta iPhone 5 modelinizin çalışır durumda olması gerekiyor. Çalışır durumda değilse ayrı bir tamir ücreti istenecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir