iPhone 5S Modelinde Retina Display, NFC ve 2 GB Ram Var

Apple tarafından 2013 yılının son çeyreğine doğru pazara sürülmesi beklenilen iPhone 5S modeline ilişkin bazı bilgiler sızdırılmaya başlandı.

Gelen haberlere göre Eylül veya Ekim 2013 gibi pazara çıkacak olan Apple iPhone 5S modelin de bir alt sürüm olan iPhone 5 modeli ile benzer bir tasarım kullanılacak ve açıkçası değişim bekleyen müşteriler yine hayal kırıklığına uğratılacak.

IGZO tabanlı 4 inçlik Retina Display tabanlı bir ekran kullanacak olan modelin çözünürlüğü ise 1136 * 640 olarak kalacak.

Donanımsal olarak yine Çift Çekirdekli bir işlemci kullanacak olan Apple firmasının grafik işlemcisi üzerinde oynama yaparak PowerVR SGX554MP4 serisi dört çekirdekli bir grafik işlemcisi kullanması bekleniliyor.

Apple iPhone 5S ismi ile pazara çıkacak olan modelin 2 GB Ram değerine sahip olacağı, NFC özelliğinin nihayet bu model ile geleceği de sızdırılan bilgiler arasında. Bu arada LTE özelliğinin de bu modelde bulunacağı bilgisini verelim.

iPhone 5S Modelinde Retina Display, NFC ve 2 GB Ram Var
iPhone 5S Modelinde Retina Display, NFC ve 2 GB Ram Var

12 MP’lik bir kamera ile pazara çıkması beklenilen Apple iPhone 5S hakkında net ve kesin bilgiler ne yazık ki her zaman olduğu gibi yok. Geçtiğimiz senelerde de bu şekilde sızdırılan birçok bilgi vardı ve birçoğu doğru olarak sızdırılmıştı.

Bakalım bu sene pazara çıkacak olan ve Apple Fanları için bir anlamda eskiye dönüş olması beklenilen Apple iPhone 5S modeli beklentileri ne derece karşılayabilecek.

Son dönemde rakipleri tarafından geri itilmeye başlanılan Apple firması değişime kafa tutması sebebi ile yoğun bir şekilde eleştiriliyor. Steve JOBS döneminden kalan tüm değerlerin silinerek yeniden inşaa sürecine girilmesi de Apple Fanları için büyük bir yıkım haline geliyor.

Kısacası İOS 7 İşletim Sistemi, Apple iPhone 5S ve çıkarsa Apple iPhone 6 modelleri 2013 senesine Apple kanadında damga vuracak olan modeller olacak ve bu modellerin satışları Apple için gelecek kaygısı taşıyıp taşımama noktasında belirleyici olacak.

 

iPhone 5S Modelinde Retina Display, NFC ve 2 GB Ram Var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir