iPhone 6s ve iPhone 6s Plus İçin Türkiye Satışına Erteleme

Apple firması tarafından daha önce 13 Ekim 2015 tarihinde resmi olarak satışa çıkacağı duyurulan Apple iPhone 6s ve Apple iPhone 6s Plus modelinin çıkış tarihi ertelendi.

Apple Store Türkiye tarafından yapılan bilgilendirme sonrasında iPhone serisinin Türkiye Satış Tarihi 13 Ekim 2015 tarihinden 23 Ekim 2015 tarihine alındı ve 10 günlük bir erteleme meydana getirildi.

Erteleme ile alakalı olarak bilgilendirmeler daha sonra Teknoloji Satış Mağazaları tarafından da duyurulmaya başlandı.

 

Ön Sipariş Teslimleri 23 Ekim – 25 Ekim

İlk olarak 13 Ekim – 15 Ekim tarihleri arasında Ön Sipariş Teslimatlarını yapmayı planlayan Apple firması yeni tarihler ile birlikte Ön Sipariş Teslimatlarını 23 Ekim – 25 Ekim tarihlerine kaydırdı.

Geçmiş yıllara göre çok daha hızlı bir şekilde Apple Store kanalı ile ülkemize giriş yapan Apple ürünlerinin ilk verilen tarihten daha sonraki bir tarihe kalması ise akıllarda soru işareti uyandırdı.

 

iPhone 6S
iPhone 6S

 

Dil veya Stok Sorunu

İlk olarak akla gelen sorunlardan birisi Apple iPhone 6s ve Apple iPhone 6s Plus modelinin Türkçeleştirme ve Yerelleştirme noktasında sorun yaşadığı yönünde.

Ancak özellikle ABD’de yoğun bir ilgi gören modelin Üretim ve Stok sorunu yaşamasından ötürü olarak da bir gecikme söz konusu olmuş olabilir.

Bakalım Apple iPhone 6s ve Apple iPhone 6s Plus modellerinin satışı beklendiği gibi 23 Ekim 2015 tarihinde resmi olarak başlayacak mı?

 

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus İçin Türkiye Satışına Erteleme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir