iPhone 7 ve 7 Plus İçin Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Apple iPhone 7 ve Apple iPhone 7 Plus modellerinin gerek Apple Türkiye, gerek Teknoloji Mağazaları, gerekse Operatörler tarafından Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı konusu netleşti.

Resmi olarak yapılan açıklamalar ile 14 Ekim 2016 tarihinden itibaren bu modellerin pazardaki yerini alacağı duyuruldu.

Ön Sipariş ile cihaz siparişi veren kullanıcılar için de bu tarihten itibaren firmalar tarafından ürünlerin kargolanmasına başlanacak.

 

İlk Partiler Kısıtlı Gelebilir

Apple Türkiye tarafından dağıtımı yapılacak olan ilk parti iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin çok yüksek sayıda gelmemesi bekleniyor.

Birçok noktada aynı anda satışına başlanacak olan ürünlerin satış noktalarına 5’li veya 10’lu gruplar halinde dağıtılması, Teknoloji Mağazalarının ise stoklarını genelde tek merkezden dağıtarak kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Bu sebeple de pazara çıkacak ilk parti ürünlerin çok yüksek rakamlarda olmaması ve kademeli olarak ürünlerin dağıtılması beklentisi yüksek.

 

Note 7 Patladı, iPhone 7’ye Yaradı

Note 7 serisinde gelen sorun sonrasında Para İadesi alan kullanıcıların yakın dönemde pazara çıkacak olan iPhone 7 serisine yönlenmesi beklentisi mevcut.

Bu sebeple de çok ekstra bir kazanç sağlamasa da önceden pazara çıkan Note 7 serisinin kaybettiği prestij kaybı bir anlamda Apple firması için bir kazanç halini almış durumda.

iPhone 7 ve 7 Plus İçin Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir