Pasaport Kayıt İşlemleriiPhone 7 Panik Modu

iPhone 7 Panik Modu

Apple’ın gayet başarılı şekilde çalışan parmak izi okuma sistemi Touch ID, iPhone 7 ile beraberinde yeni bir özellik getirebilir. Panik modunun detayları haberimizde. Günümüz teknolojisinin önde gelen teknoloji firması olan Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini tanıtmış ve geçtiğimiz günlerde ise ülkemizde de satışlar başlamıştı. Bu günlerde ise yeni modeli olan iPhone […]


’ın gayet başarılı şekilde çalışan parmak izi okuma sistemi Touch ID, 7 ile beraberinde yeni bir özellik getirebilir. Panik modunun detayları haberimizde.

Günümüz teknolojisinin önde gelen teknoloji firması olan , geçtiğimiz aylarda 6s ve 6s Plus modellerini tanıtmış ve geçtiğimiz günlerde ise ülkemizde de satışlar başlamıştı. Bu günlerde ise yeni modeli olan 7 üzerinde çalışmalarına yoğunluk veren aldığı bir patentle modelinde kullanmayı planladığı bir özellikle de gün yüzüne çıkmış oldu.

Panik modu Touch ID ile çalışacak

modeli ile kullanmaya başladığımız Touch ID, Apple tarafından geliştirilmeye devam edilerek daha kullanışlı bir hale getirilmeye çalışılıyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde çok daha hızlı ve stabil  bir şekilde çalışan Touch ID sistemi patent haberiyle birlikte kendi sınırlarını zorluyor.

  Operatörler iPad Air ve iPad Mini Retina İçin Beklemede

Apple kullanıcılarına acil durumlarda büyük kolaylık sağlayacak bir patenti alan Cupertinolu şirket, Touch ID ile kullanılabilecek bir panik butonunu kullanıma sunacak. Patentin asıl amacı,  acil bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman, cihazdan acil durum çağrısı göndermesi ve  cihazın kendisini kilitlenmesi sağlanıyor.

Apple Touch ID

Panik modu nasıl çalışır?

Panik modunu devreye sokabilmek için öncelikle gizli bir parmak izi tanımlamanız gerekiyor. Bu gizli parmak izi ile telefon açılmaya çalışılırsa telefon kendisi kilitliyor ve telefonu kullanmaya çalışan kişinin otomatik olarak fotoğraf veya videosunu çekiyor. Otomatik olarak çekilen fotoğraf veya video direkt olarak iCloud hesabına yükleniyor. Ve telefon gizli parmak izi girildiğinden itibaren mikrofonu çalıştırarak ses kaydı alabiliyor.

Acil durumlarda da Panik modu

Panik modu sadece çalınmalara karşı değil meydana gelebilecek acil durumlarda da kullanabiliyor. Yine önceden belirlenen gizli bir parmak izi telefona kaydediliyor ve bu parmak izi telefona okutulduğu zaman direkt olarak önceden belirlenmiş bir kişi aranabiliyor.

Hırsızlıklara ve acil durumlara karşı oldukça iyi bir çözüm gibi görünen panik modu’de yer alacak mı hep beraber ilerleyen dönemde göreceğiz.

apple Touch ID 2


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status