iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunları Çıkmaya Başladı

iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunları Çıkmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde satışına başlanılan Apple iPhone 8 ve 8 Plus modellerini satın alan bazı kullanıcılar Batarya Sorunları ile karşı karşıya kaldıklarını sosyal medya üzerinden duyurmaya başladılar.Geçtiğimiz günlerde satışına başlanılan iPhone 8 ve 8 Plus modellerini satın alan bazı kullanıcılar Sorunları ile karşı karşıya kaldıklarını üzerinden duyurmaya başladılar.

üzerinden paylaşılan bazı görsellerde iPhone 8 Plus model bazı cihazların Orijinal Şarj Cihazları ile şarj edilirken Şişme problemi ile karşı kaşıya kaldığı görülüyor.

Bu sorun ciddi anlamda büyük bir sorun. Çünkü şişen bataryalar sebebiyle cihazların kasaları ayrılıyor ve bu durum kullanıcılarda ciddi bir korku oluşmasına sebep olabiliyor.

 

Bataryası Şişen Apple iPhone 8 Plus Modeli

 

Serisi Toplatılmıştı

Geçtiğimiz sene Galaxy modelinde yaşanan Sorunu sebebiyle milyonlarca cihaz satıştan çekilmiş, satılan ürünlerde iade alınmıştı.

yaşadığı bu sorun sonrasında ciddi bir kullanıcı kaybı yaşamış ve ciddi bir mali kayıp ile karşı karşıya kalmıştı.

Ayrıca bu süreçte kullanıcıların patlayan telefonlar sebebiyle maddi ve manevi kayıpları da basına yansımıştı.

Geçtiğimiz sene yaşanan bu olay sonrasında iPhone 8 Plus modelinde yaşanmaya başlanan Batarya Sorunları bir anda gözlerin bu modele dönmesine sebep oldu.

 

iPhone 8 Modelinin Bataryası Patladı

 

Apple Sorunla Alakalı İnceleme Başlattı

üzerinden paylaşılan görüntüler sonrasında Apple firması tarafından konuyla alakalı bir dizi inceleme başlatılmış durumda.

Apple iPhone X modeli ile birlikte duyurusu yapılan ancak pazara bu modelden önce çıkan iPhone 8 serisi iPhone X modelinden dolayı zaten ciddi bir satış kaybı yaşamış durumda.

Bu satış düşüklüğünün yanında bir de Batarya Sorunları eklenirse Apple firması 8 serisini bu sene üretimden kaldırarak sadece iPhone X modeli ile yoluna devam etme kararı alabilir.

 

Apple iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunu Ortaya Çıktı

 

Pil Üretimlerini ATL Firması Üretiyor

Bilindiği üzere Apple firması ürünlerin üretim aşamalarında birçok farklı tedarikçi ve üretici ile çalışıyor.

İşletim Sistemi ve Tasarımı kendi bünyesinde hazırlayan Apple firması daha sonrasında farklı firmalar üzerinden İşlemci, Ekran, Batarya, Anakart, Kamera gibi parçaların tedariğini sağlıyor ve yine Çin’deki farklı noktalarda cihazların üretimlerini gerçekleştiriyor.

Firmanın iPhone 8 serisinde kullandığı bataryaları ise ATL firmasından aldığı verilen bilgiler arasında. ATL firması daha öncede birçok büyük marka için Batarya Üretimi yapan ciddi üretim merkezlerinden bir tanesi.

Yaşanan sorunların sınır sayıda mı olduğu yoksa Batarya Üretimi yada Montajı sırasında ortaya çıkan bir sorundan mı kaynaklandığı ise Apple tarafından yapılacak analizlerler sonrasında ortaya çıkacak.

  Akıllı Telefonlarda Yavaş Şarj Olma - Şarj Olmama ve Isınma Sorunu ve Çözümü
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status