iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunları Çıkmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde satışına başlanılan Apple iPhone 8 ve 8 Plus modellerini satın alan bazı kullanıcılar Batarya Sorunları ile karşı karşıya kaldıklarını sosyal medya üzerinden duyurmaya başladılar.

Sosyal Medya üzerinden paylaşılan bazı görsellerde Apple iPhone 8 Plus model bazı cihazların Orijinal Şarj Cihazları ile şarj edilirken Batarya Şişme problemi ile karşı kaşıya kaldığı görülüyor.

Bu sorun ciddi anlamda büyük bir sorun. Çünkü şişen bataryalar sebebiyle cihazların kasaları ayrılıyor ve bu durum kullanıcılarda ciddi bir korku oluşmasına sebep olabiliyor.

 

Bataryası Şişen Apple iPhone 8 Plus Modeli

 

Note 7 Serisi Toplatılmıştı

Geçtiğimiz sene Samsung Galaxy Note 7 modelinde yaşanan Batarya Sorunu sebebiyle milyonlarca cihaz satıştan çekilmiş, satılan ürünlerde iade alınmıştı.

Samsung yaşadığı bu sorun sonrasında ciddi bir kullanıcı kaybı yaşamış ve ciddi bir mali kayıp ile karşı karşıya kalmıştı.

Ayrıca bu süreçte kullanıcıların patlayan telefonlar sebebiyle maddi ve manevi kayıpları da basına yansımıştı.

Geçtiğimiz sene yaşanan bu olay sonrasında Apple iPhone 8 Plus modelinde yaşanmaya başlanan Batarya Sorunları bir anda gözlerin bu modele dönmesine sebep oldu.

 

iPhone 8 Modelinin Bataryası Patladı

 

Apple Sorunla Alakalı İnceleme Başlattı

Sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntüler sonrasında Apple firması tarafından konuyla alakalı bir dizi inceleme başlatılmış durumda.

Apple iPhone X modeli ile birlikte duyurusu yapılan ancak pazara bu modelden önce çıkan iPhone 8 serisi iPhone X modelinden dolayı zaten ciddi bir satış kaybı yaşamış durumda.

Bu satış düşüklüğünün yanında bir de Batarya Sorunları eklenirse Apple firması 8 serisini bu sene üretimden kaldırarak sadece iPhone X modeli ile yoluna devam etme kararı alabilir.

 

Apple iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunu Ortaya Çıktı

 

Pil Üretimlerini ATL Firması Üretiyor

Bilindiği üzere Apple firması ürünlerin üretim aşamalarında birçok farklı tedarikçi ve üretici ile çalışıyor.

İşletim Sistemi ve Tasarımı kendi bünyesinde hazırlayan Apple firması daha sonrasında farklı firmalar üzerinden İşlemci, Ekran, Batarya, Anakart, Kamera gibi parçaların tedariğini sağlıyor ve yine Çin’deki farklı noktalarda cihazların üretimlerini gerçekleştiriyor.

Firmanın iPhone 8 serisinde kullandığı bataryaları ise ATL firmasından aldığı verilen bilgiler arasında. ATL firması daha öncede birçok büyük marka için Batarya Üretimi yapan ciddi üretim merkezlerinden bir tanesi.

Yaşanan sorunların sınır sayıda mı olduğu yoksa Batarya Üretimi yada Montajı sırasında ortaya çıkan bir sorundan mı kaynaklandığı ise Apple tarafından yapılacak analizlerler sonrasında ortaya çıkacak.

iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunları Çıkmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir