iPhone 8 ve X Serisinde Youtube Uygulaması Pili Sömürüyor

iPhone 8 ve X Serisinde Youtube Uygulaması Pili Sömürüyor

Apple iPhone 8 ve iPhone X modellerini satın alan kullanıcılar Youtube Uygulaması ile ciddi bir Pil Sorunu yaşamaya başladılar.


ve X modellerini satın alan kullanıcılar Youtube Uygulaması ile ciddi bir Pil Sorunu yaşamaya başladılar.

Kullanıcılardan gelen şikâyetlere göre Yeni İşlemci Yapısına sahip , 8 Plus ve X modellerinde Youtube Uygulaması pil tüketimini katlayarak cihazın hızlı bir şekilde pilini bitirmesine sebep oluyor.

Ayrıca uygulama kullanım dışı bile olsa arka planda hızlı bir şekilde cihazın bataryasını tüketiyor. Bazı kullanıcılar 3-4 video izledikten sonra batarya değerinin %20 seviyesinde azaldığını belirtmiş durumdalar.

 

Youtube Canlı Yayın Özelliği Mobile Geliyor

 

İşlemci ve Yazılım Uyumunda Sorun Var

Geçtiğimiz günlerde Youtube tarafından bir güncelleme yayınlanmış olsa da uygulamanın Batarya Tüketimi konusunda bir çözüm üretilememiş durumda.

Reddit’te ise A11 Bionic işlemcisinin H265 videoları ile yerel donanım hızlandırmasına sahip iken VP9 videoları için bu desteğin olmadığı konusu gündeme taşınmış durumda.

Bu sebeple de Youtube Uygulaması ciddi anlamda bir batarya tüketimine sebep olmuş durumda.

 

iPhone X

 

Uygulamayı Kaldırıp Safari Tarayıcısını Kullanabilirsiniz

Apple , 8 Plus veya X serisinde Youtube Uygulaması kaynaklı olarak yaşanan Batarya Sorununu çözmek adına şimdilik Uygulama Kaldırma yoluna gidebilir kullanıcılar.

Youtube tarafından birkaç gün içerisinde bir güncelleme gönderilmesi söz konusu ancak o güncelleme gelene kadar Safari üzerinden Youtube’u kullanabilirsiniz.

Bu sayede Batarya Tüketimi noktasında arka planda da olumsuz etki eden Youtube Uygulamasının sebep olduğu hızlı batarya tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

  Altın Kaplama Samsung Galaxy S4 Satışa Sunuldu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status