iPhone SE Modelinde 2 GB Ram Bellek Var

Pazara çıktığı gibi Teknoloji Gündeminde kendisine sağlam bir yer edinen Apple iPhone SE serisinin 2 GB Ram Belleğe sahip olduğu AnTuTu Testleri ile ortaya çıktı.

Teknoloji Basını da dâhil birçok kişinin 1 GB Ram Bellek ile pazara çıkmasını beklediği iPhone SE modeli ile yapılan AnTuTu Testlerinde cihazın 2 GB Ram Belleğe sahip olduğu ortaya çıktı.

AnTuTu Testlerinin ne kadar bir yanılma payı olduğu bilinmese de 1.999 TL’den satışa çıkan bu modelin 2 GB Ram Belleğe sahip olması şaşırtıcı bir durum.

 

Apple iPhone
Apple iPhone

 

iPhone 6S Serisi İle Aynı

Apple A9 serisi işlemciye sahip olan Apple iPhone 6S serisi ile aynı seviyede İşlemci ve Ram değerlerine sahip olan Apple iPhone SE modeli sadece bazı detaylar ile serinin Sancak Gemisinden geride kalıyor.

Apple iPhone 6 serisinde ise 1 GB Ram Bellek kullanılıyor olmasından dolayı genel bazda farklılıklar olsa da cihazlar arasında küçük bir kıyaslama yapıldığında iPhone 6 serisinden bir basamak üste çıkıyor SE serisi.

4 inçlik ekranı ile daha çok Küçük Boyutlu Akıllı Telefon seven kullanıcılara hitap eden iPhone SE serisi bu anlamda da birkaç sene öncesine geri dönmüş oluyor.

 

iPhone SE Modelinde 2 GB Ram Bellek Var

 

Kasa Küçük Donanım Yüksek

Bu noktada söylenecek tek bir şey kalıyor.

Apple iPhone SE serisi ile Küçük Kasalı, Yüksek Özellikli bir cihaz pazara sürülmüş durumda.

Yani pazara 1.999 TL gibi bir giriş fiyatı ile çıkacak olan bu serinin beklenenden fazla performans göstermesi ve daha uzun süre güncellemeleri sorunsuz alacağı net bir şekilde belli olmuş durumda.

Ülkemizde ve Dünyada Mart ayı sonu ile satışa çıkması beklenilen Apple iPhone SE modeli bu sene çıkması beklenilen Apple iPhone 7 ve Apple iPhone 7 Plus modellerinden farklı bir kulvarda ve zamanda duyurulmuş oldu.

Gelecek olan satış rakamlarına göre daha önce vaz geçilen Apple iPhone 5c serisinin akıbetine uğrama ihtimali de olan Apple iPhone SE serisi iyi bir satış grafiği elde edebilirse ilerleyen senelerde üst modelleri ile de karşımıza çıkacaktır.

iPhone SE Modelinde 2 GB Ram Bellek Var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Yahu arkadaş hiçbir yerde bulamadım şu SE serisini. Her yer yok diyor.

    • Şuan Apple Türkiye tarafından çok az dağıtım yapılıyor firmalara. Bu sebeple iPhone SE serisine ulaşmak cidden zor.