İşletim Sistemsiz Google Pixel 2 XL Modelleri Alay Konusu Oldu

Google tarafından yakın dönemde pazara sürülen satışına başlanılan Google Pixel 2 XL modellerinin İşletim Sistemsiz olarak kullanıcılara gönderilmesi büyük bir kriz yarattı.

Olay Reedit üzerinden bazı kullanıcıların sıfır kutusunda gelen cihazları açmaya çalışmaları ile gün yüzüne çıktı.

Paketlenerek satışa sunulan Google Pixel 2 XL modellerinin bazılarına Android İşletim Sisteminin yüklenme işlemi yapılmamıştı. Yani cihazlarda hiçbir işletim sistemi yoktu.

Daha önce ekranında yaşanan renk problemleri ile gündeme gelen, cihazın içinden gelen garip sesler sebebiyle eleştirilen Google Pixel 2 XL modeli yaşattığı son sorun ile yüzlerde bir tebessüm bırakmayı başardı.

 

Google Pixel 2 XL Modeli

 

Ekim Ayında 849 Dolar’dan Satışa Sunuldu

ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya ve Hindistan gibi ülkelerde 19 Ekim 2016 tarihinde satışa sunulan Google Pixel 2 XL modeli 64 GB için 849 Dolar, 128 GB için ise 949 Dolarlık fiyat etiketine sahip.

Ülkemizde daha önceki Pixel modelleri satışa sunulmadığı için bu serinin de satışa çıkmasını beklemek yanlış olur. Satışa çıksa dahi 4.500 – 5.000 TL seviyesinde bir fiyata sahip olacağını düşünebiliriz.

e-Sim Teknolojisine sahip olarak pazara çıkan Pixel 2 XL modeli bu sayede cihaza reel bir sim kart yüklenmeden ilgili operatörün e-Sim Protokolü üzerinden çalışabiliyor.

 

İşletim Sistemsiz Google Pixel 2 XL

 

Ürünü İade Edenler iPhone X Serisine Geçiyor

Google Pixel 2 XL modelinde yaşanan sorunlar sebebiyle birçok kullanıcının cihazlarını iade etmeye başladığı bilgisi geliyor.

Zaten cihazlarında İşletim Sistemi çıkmayan kullanıcılar mecburen cihazları Google firmasına iadeye gönderdiler bile.

Cihazlarını iade eden bazı kullanıcıların paralarını geri alarak Apple iPhone X modeline geçiş yaptıkları da gelen bilgiler arasında.

64 GB’lık seriyi 849 Dolara satan Google firması bir anlamda 999 Dolara satılan Apple iPhone X modeline müşteri yönlendirmeye başlamış durumda diyebiliriz.

İşletim Sistemsiz Google Pixel 2 XL Modelleri Alay Konusu Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir