İstanbul Bilişim Şikâyetleri ve İstanbul Bilişim’den Para İadesi Alma Yolları

İstanbul Bilişim üzerinden bir sipariş verdi ve henüz siparişinizi teslim alamadıysanız sizlere Para İadesi Alma noktasında birkaç bilgi sunuyor olacağız.

İstanbul Bilişim özellikle son 2-3 aydır ciddi bir stok sorunu yaşamaya başlamış durumda. Ve bu stok sorunu sebebiyle ödemesi yapılan ürünler müşterilere gönderilemiyor.

Firmanın verdiği bilgilere bakarsak vermiş oldukları siparişler tedarikçi firmalar tarafından firmaya zamanında teslim edilmediği için firma da ilgili ürünleri müşterilerine gönderemiyor.

Buna bağlı olarak da 90 günü bulan sipariş teslimi gecikmeleri doğal olarak tüketicileri tedirgin etmeye, para iadesi istemelerine ve şikâyet konuları açmalarına sebep oluyor.

 

İstanbul Bilişim - Şikayet Oranları
İstanbul Bilişim – Şikayet Oranları

 

İstanbul Bilişim’den Para İadesi Nasıl Alabilirsiniz?

Adım 1: İstanbul Bilişim Müşteri Hizmetlerine ulaşmayı deneyiniz. Eğer müşteri hizmetlerine ulaşmayı başarır ve bir müşteri temsilcisi ile görüşebilirseniz direkt olarak Ödeme İadesi istediğinizi bildirin.

Bu süreç eğer 1 hafta içinde olumlu sonuçlanmaz ise ikinci adıma geçiş yapın.

İstanbul Bilişim İletişim Bilgileri:

 • info@istanbulbilisim.com
 • 0850 333 0912

 

Adım 2: ŞikayetVar üzerinden Sipariş Numaranız ile birlikte bir şikayet kaydı oluşturun. Takip ettiğimiz kadarıyla sayfa üzerinden oluşturulan sipariş kayıtlarına dönüşler yapılıyor.

Buradan gelecek olan bilgilendirme mesajına göre 1 hafta kadar daha bekleyebilirsiniz. Eğer bu da sonuç vermezse 3. Adıma geçin.

 

Adım 3: Bu işlem için eğer imkânınız varsa İstanbul’da bulunan İstanbul Bilişim Genel Merkezine gitmeniz gerek. Genel Merkeze gittiğinizde İade süreciyle alakalı olarak geri adım atmayacağınızı net olarak ifade etmeniz gerekiyor.

Genel olarak İstanbul Bilişim Genel Merkezine giden tüketicilerin büyük çoğunluğu ödeme iadelerini anında Nakit veya Havale ile veya kredi kartı işleminin iptali gerçekleştirilerek alıyorlar.

Bunun dışında İstanbul Bilişim Mağazasına da giderek  sorunla alakalı şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Mağaza üzerinden de birçok müşteriye Para iadesi yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaştı.

 • İstanbul Bilişim Genel Merkez – Halide Edip Adıvar Mh. Çifte Cevizler Cad. No:3, Kat:7 Şişli / İstanbul
 • İstanbul Bilişim Airport AVM Mağazası – Londra Asfaltı Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri Airport Avm Kat -1 NO:13 Bakırköy / İstanbul

 

İstanbul Bilişim Mağazası
İstanbul Bilişim Mağazası

 

İstanbul Bilişim Battı mı? İflas mı Etti?

Temel olarak İstanbul Bilişim firması kurulduğundan bu güne kadar geçen süreçte Türkiye’deki tedarikçilerden ürün alıp satmak yerine kendi firmaları üzerinden Yurtdışı Tedarikçileri üzerinden ürün alarak satışını gerçekleştiriyordu.

Bu sebeple de dönemsel olarak tedarikçi Kaynaklı gecikmeler direkt olarak tüketiciye yansıyor ama kısa süreli bu gecikmelerden sonra ürünler veya para iadeleri tüketicilere yapılıyordu.

Son yaşanan süreç ise firmanın ciddi bir prestij ve satış kaybı yaşamasına sebep olmuş durumda.

Şikayetvar sitesi üzerinden baktığımızda firmaya yönelik şikayetlerin son 2-3 aylık süreçte nasıl bir ivme ile yükseldiğini görebiliyoruz.

Firmanın bu süreci ciddi bir Halkla İlişkiler Dehası ile çözmesi, tedarik sürecinde yaşanan sorunları gidermesi ve sipariş sürecinde sorun yaşayan müşterilerini de bazı güzellikler yaparak firmaya yeniden ısındırması gerekecek gibi görünüyor.

Bu süreç elbette ki nereye gider bilemiyoruz ancak tedarik sürecindeki sıkıntı devam ederse İstanbul Bilişim firmasının ciddi bir mali darboğaz yaşaması, sürecin ilerleyen aşamalarında da iflasa kadar uzanan bir yola girmesi de, zor gibi görünse de olası bir süreç.

 

 

İstanbul Bilişim Şikâyetleri ve İstanbul Bilişim’den Para İadesi Alma Yolları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

64 Yorum

 1. 17.06.2020 de verdiğim cep telefonu siparişim, 1 ay geçmesine rağmen gönderilmedi. İptal talebi oluşturdum. Ücret iadesi zamanında yapılmazsa haber yaptırma yoluna gideceğim.

  Cevapla
 2. 17 Haziran 2020, 13:47

  Günlerdir bekliyoruz 12 Mayıs ta verdigimiz sipariş gelmedi müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil.paramizida gönderen yok tadarik kaynaklıymış elinizde olmayan ürüne sipariş alıp insanların paralarını alıyorsunuz 15+21+30 gün süreç diyor ve 30 gün sonunda yine elde var sıfır nezaman alınan ürünü göndermeyi düşünüyor sunuz?

  Cevapla