İstanbulkart İle Market ve Restoranlarda Ödeme Yapılabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) arasında yapılan işbirliği ile İstanbulkart artık TROY Ödeme Sistemine entegre bir ödeme kartı halini alacak.

Bu kapsamda da İstanbul’da bulunan ve Kredi Kartı ile ödeme kabul eden Market – Restoran ve diğer alışveriş noktalarında İstanbulkart ile ödeme yapılabilecek.

Bir anlamda bir Bankamatik Kartına dönüşecek olan İstanbulkart içine yüklenen bakiye ile İstanbul içindeki ulaşım başta olmak üzere birçok noktadaki ödemeler tek bir kart üzerinden yapılabilir olmuş olacak.

İstanbulkart

 

ATM Üzerinden Para Çekip Yatırabilecekler

Banka Kartına dönüşmesi sayesinde İstanbulkart kullanıcıları Türkiye genelindeki 50 bini aşkın ATM üzerinden para yatırıp çekebilecek. Aynı şekilde yine Türkiye’deki 2.4 Milyon ödeme noktası üzerinden de alışveriş yapabiliyor olacak.

TROY desteği sunulan yurtdışı ülkelerinde de 2 milyonu aşkın ATM ve 42 milyonun üzerindeki ödeme noktalarında da İstanbulkart kullanılabilecek.

 

Bankalararası Kart Merkezi - TROY

 

18 Milyon İstanbulkart Sahibi Bu Hizmetten Yararlanabilecek

İBB ve BKM arasında yapılan bu işbirliği ile İstanbulkart sahibi 18 milyona yakın kullanıcı artık yolculuk kartlarını bir bankamatik kartı gibi kullanabilecekler.

Geçiş sürecinin 2019 yılının sonuna doğru tamamlanması ve kademeli olarak hâlihazırda kullanılan kartların Çipli Kartlar ile değiştirilmesi gerekecek gibi görünüyor.

Ayrıca İstanbulkart sahibi kullanıcıların farklı banklara ait ATM kullanımlarında ek bir ücret ödeyip ödemeyecekleri konusu da ilerleyen günlerde netleşmiş olacak.

Uzunca süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği Türkiye Kart Projesinin nasıl devam edeceği, İstanbulkart sisteminin bu sisteme entegre edilip edilmeyeceği, farklı illerde kullanılan ulaşım kartlarının bu entegrasyona dahil olup olmayacağı gibi konular ise ilerleyen günlerde netleşmeye başlayacak gibi görünüyor.

İstanbulkart İle Market ve Restoranlarda Ödeme Yapılabilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir