İtalyan Candy Hoover Çinli Qingdao Haier Firmasına Satıldı

Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticilerinden birisi olan İtalyan Candy Hoover markası Çinli beyaz eşya üreticisi Qingdao Haier firmasına satıldı.

Çin merkezli Beyaz Eşya Üreticisi Qingdao Haier tarafından yapılan satın alma işlemi ile İtalyan Candy Hoover firmasının tüm hisseleri Çinli firmaya devredildi.

Yapılan satın alma işlemi sonrasında Candy Hoover Group’un faaliyetlerini bundan sonra Haier Avrupa CEO’su görevine ataması yapılan Yannick Fierling yönetecek.

 

Haier Avrupa

 

Şirket Sahipleri Yönetim Kurulunda Kalacak

Yapılan satış sonrasında Candy firmasının Avrupa’daki başarısının mimarları olan eski şirket sahipleri Beppe ve Aldo Fumagalli Haier Avrupa’nın bağımsız yönetim kurulu üyeleri olarak yönetimde kalmaya devam edecekler.

Araştırma firması Euromonitor verilerine göre Haier ve Candy gruplarının 2018 yılındaki toplam hacimleri dikkate alındığında büyük ev aletleri sektöründe yüzde 15,1, solo soğutucu ürünlerde yüzde 22,7 ve ev tipi çamaşır makinelerinde yüzde 19,8 oranında bir Global Pazar payına sahip olduğunu görüyoruz.

Konsolide ciroya göre Batı Avrupa’da beşinci sıraya sahip olan Haier Group, 2022 yılına kadar Avrupa’da üçüncü sıraya ulaşmayı amaçlıyor. Haier, akıllı ev aletleri için IoT alanında da global lider olmayı hedefliyor.

 

Haier

 

Haier Avrupa Pazarında Kendisini Göstermek İstiyor

Yapılan satın alma sonrasında açıklamalar yapan Haier Avrupa CEO’su Yannick Fierling, “Candy’nin yönetim ekibinin, çalışanlarının, Ar-Ge merkezlerinin, iş ağlarının ve üretim tesisleri dahil olmak üzere bölgesel altyapısının yanı sıra benzersiz tasarımı ve İtalyan tarzı, global olarak gelecekteki büyümemiz için önemli temeller oluşturacaktır. Çalışanlarımız, paydaşlarımız ve müşterilerimizin yanı sıra nihai tüketicilerimize de büyük değer katacaktır. Avrupa, Haier’in global marka stratejisi dahilinde önemli pazarlardan birisi olup, bu birleşme Haier’e bölgedeki konumunu geliştirmesi yönünden ivme kazandıracak. Bölge dahilinde ve global olarak rekabet gücünü geliştirmek için Avrupa’da yatırımlara devam edeceğiz. İnovasyon, kişiselleştirilmiş çözümler ve akıllı ürünler deneyimini müşterilerimizin hayatlarına dahil etme kararlılığını paylaşmakta olduğumuz Candy’nin deneyimli yönetim ekibi ile yakından çalışmayı iple çekiyorum” dedi.

Candy Hoover firmasının satışı sonrasında Haier Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi olarak şirkette kalan Aldo ve Beppe Fumagalli yaptıkları açıklamada “Haier’in Candy’nin inovasyon becerisine ve İtalyan tasarımına, teknolojisine ve tarzına yaptığı ek yatırımları göz önünde bulundurunca, şirketin akıllı ev aletleri alanında daha da yüksek rekabet avantajı ile lider konuma erişeceğinden eminiz. Birlikte, kişiselleştirilmiş ürünlere yönelik artan talepleri daha iyi karşılayacak ve insanların yaşamlarını daha iyi ve daha kolay hale getireceğiz” ifadelerini kullandılar.

İtalyan Candy Hoover Çinli Qingdao Haier Firmasına Satıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir