Pasaport Kayıt İşlemleriJailbreak tarihe mi gömülüyor?

Jailbreak tarihe mi gömülüyor?

Özgürlük için başvurulduğu düşünülen, iOS işletim sistemi kullanan kullanıcıların çözüm için başvurduğu jailbreak tarihin arka sayfalarında kalacakmış gibi gözüküyor.   iOS işletim sistemindeki açık ve hatalardan faydalanılarak oluşturulan bir sistem olan jailbreak, neredeyse iOS işletim sistemi çıktığından beri düzenli olarak güncellenen bir yazılım sistemi. Yıllar içerisinde daha fazla kullanıcının başvurduğu bazen güvensiz durumlara neden olan […]


Özgürlük için başvurulduğu düşünülen, işletim sistemi kullanan kullanıcıların çözüm için başvurduğu jailbreak tarihin arka sayfalarında kalacakmış gibi gözüküyor.

 

işletim sistemindeki açık ve hatalardan faydalanılarak oluşturulan bir sistem olan jailbreak, neredeyse işletim sistemi çıktığından beri düzenli olarak güncellenen bir yazılım sistemi. Yıllar içerisinde daha fazla kullanıcının başvurduğu bazen güvensiz durumlara neden olan jailbreak serüveni artık sonuna yaklaşmış durumda.

Jailbreak ile haşır neşir olan kullanıcıların bildiği üzere büyük ya da küçük her yeni güncellemesi ile beraber, sistemdeki açık ve hatalar minimuma indirgemeye devam ediyor. Özellikle son senelerde gelen güncellemelerle beraber iOS’daki hata ve açıklar ciddi ölçüde azaltılmış durumda. Bu durum jailbreak ile uğraşan korsanları artık çıkmaza sokmuş gibi gözüküyor. Hatta yeni bir jailbreak’in yakında gelme durumunun imkansız gibi gözüktüğü söyleniyor.

  Apple iPad 5 ve iPad Mini 2 Modelleri 5 Eylül’de Resmen Tanıtılabilir

Özellikle ünlü korsanların sırasıyla Jailbreak işinden vazgeçtiği açıklamaları, buna nedeni olarak da artık düzenledikleri saldırıların hiç bir işe yaramadığını göstermeleri jailbreak için umutları gerçekten bitirmiş durumda. Ayrıca korsanların yaptığı diğer açıklamalarda da, artık bir çok popüler bilgisayar korsanının yüksek ücretli çalıştırılmasından dolayı jailbreak’e zaman ayırmak istemeleri de belirtiliyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
apple ios iphone jailbreak

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status