Karanlıkta Telefon Kullanımı Geçici Körlüğe Sebep Oluyor

İngiltere’de Geçici Körlük Şikayeti ile sağlık birimlerine başvuran 2 kişi üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Karanlıkta Telefon Kullanımı sonucunda kişilerin geçici körlük yaşadıkları belirlendi.

22 ve 40 yaşındaki iki bayan İngiltere’de geçtiğimiz günlerde Geçici Körlük Şikayeti ile bir kliniğe başvurdular.

Zamanlama olarak birbirine yakın dönemlerde gelen iki sorunu da inceleme altına alan uzmanlar iki hastanın da Gece Saatlerinde telefonları üzerinden Oyun Oynadıkları, Sosyal Medyada zaman harcadıklarını tespit etti.

 

Tek Göz Üzerinde Yoğunlaşılmış

New England Journal of Medicine tarafından verilen bilgilere göre 2 hastada gece yatarken genelde tek gözleri kapalı yada yarı açık iken Akıllı Telefon kullandıklarını belirtmişler.

Londra’daki Moorfield Göz Hastanesinde çalışan Dr. Gordon Plant kendisine başvurun iki hastanın da bir gözlerine aşırı derece ışık ulaşırken diğer gözlerine ulaşan ışığın nispeten daha az olmasından kaynaklı olarak hastalarının Geçici Körlük yaşadıklarını belirtiyor.

 

Geçici Körlük Bu İşin Başı

Tabi ki olay tam olarak bir körlük değil. Geçici Körlük sanıldığı kadar kötü bir hastalık olmasa da hastaya kısa vadede büyük bir korku yaratıyor.

Ayrıca Geçici Körlük sonrasında hastaların Kalıcı Körlük gibi bir sorunla karşılaşması da olası bir durum.

Bu sebeple de özellikle Gece Kullanımlarında Akıllı Telefon ve Tablet PC ışıklarına dikkat etmeniz gerekecektir.

Karanlıkta Telefon Kullanımı Geçici Körlüğe Sebep Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir