Karsan Romanya’ya 20 Elektrikli Otobüs Satışını Tamamladı

Romanya’nın Dej Belediyesi Karsan tarafından Türkiye’de üretimi yapılan Elektrikli Otobüslerden 20 adetlik bir alım yapacak.

Avrupa Birliği Bölgesel Kalkınma Fonu desteği ile açılan ihalenin kazananı olan Karsan son dönemde Avrupa’da popülerliğini arttıran Atak ve jest serilerini Romanya’ya gönderecek.

Yapılan ihale sonucunda 2020 yılında Romanya’nın Dej Belediyesi’ne 16 adet Atak Electric ve 4 adet Jest Electric teslim edilecek.

 

Karsan Jest Electric

 

Motorları BMW Tarafından Üretiliyor

Karsan’ın elektrikli ürün gamının ilk üyesi Jest Electric, 6 metrelik kompakt boyutları ve şehir içindeki üstün manevra kabiliyetleriyle dikkat çekiyor.

125 kW güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve yine BMW üretimi 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebilen Jest Electric, 210 km’ye kadar menzil sunuyor.

Atak Electric’in elektrikli motoru ise, 230 kW motor gücü ve 2400 Nm tork üreterek kullanıcısına yüksek performanslı sürüş deneyimi sağlıyor.

BMW tarafından geliştirilen beş adet 44 kWh bataryalarla toplamda 220 kWh batarya kapasitesi bulunan 8 metre sınıfındaki Atak Electric, 300 km menziliyle rakiplerinin önüne geçerken AC şarj üniteleriyle 5 saatte, DC ünitesiyle de 3 saatte şarj olabiliyor.

Karsan Atak Electric

Karsan Romanya’ya 20 Elektrikli Otobüs Satışını Tamamladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.